KrásaTiskové zprávyZdraví

Problematika kosmetiky

Kosmetické přípravky disponují značkou, oslnivou vůní a líbivým obalem. Nestojí však za naše peníze. Proč?

Reklama se na nás valí ze všech stran a přiznejme si, že jí podléháme. Bohužel, to, co slibuje, mnohdy jako výsledný efekt nepřichází a my se tak cítíme okradeni. Vrásek jsme se nezbavili, povadlých ňader také ne, lupy máme stále. Nicméně kosmetické společnosti svého dosáhly – prodaly. To, že se pak internet plní nespokojenými zákazníky, je absolutně druhotné. Bohužel mnoho e-shopů navíc vaši recenzi na daný produkt ani neuveřejní – když produkt neopěvujete. A to samozřejmě není fér.

Dáme vám alespoň pár rad, které kosmetické přípravky jsou opravdu zbytečné kupovat:

  • Produkty na roztřepené konečky – protože jediný způsob, jak se zbavit roztřepených konečků, je si je nechat ostříhat. Žádné sérum, olejíček ani masky vám nepomohou.
  • Produkty na celulitidu – 400 Kč za nějakých 150 mililitrů zázraku? Dobrý marketingový tah. Pokud se chcete celulitidy zbavit, začněte cvičit a stravovat se ovocem a zeleninou.
  • Pleťová voda – odstraní sice nečistoty a maz z pleti, ale rozhodně vás nehydratuje. Na to je třeba vodu, která přímo slibuje obnovu pH.
  • Sprchové gely – stačí vám klasické mýdlo, ovšem  pozor, dnes se nevyrábí pouze ona sprostá mýdla, která vysušují, a při jejichž aplikaci vám drhne pokožka. Existuje mnoho talentovaných výrobců přírodních mýdel, vybavených lučním kvítím nebo ingrediencemi z kuchyně. Dejte jim šanci!
  • Krémy – víte, jaký je rozdíl mezi krémem na pleť a krémem na tělo? Žádný! Zase jde o marketingový tah, abyste pro každou partii svého těla měli vyhrazený speciální krém – na vrásky, celulitidu, jizvy, barvu, hydrataci a podobně .
  • Tělový peeling – stále více žen se zaměřuje na výrobu peelingu doma, a to z přírodních složek, které mají v kuchyni. Zapomeňte tedy na kuličky z umělé hmoty, které jsou součástí mnoha peelingů světových značek. Med, sůl, mletá káva, hroznová zrna, olivový olej – to vše figuruje jako alternativa.
  • Balzám na rty – jeho výroba sází na dobrý tah – obsahuje totiž malé množství alkoholu, který vysušuje naše rty a my jsme tak nuceni rty neustále mastit a onen balzám kupovat znovu a znovu. Zkuste proto olivový nebo kokosový olej nebo med.
  • Šampon proti lupům – lupy jsou zdravotním problémem, kosmetika tento problém nevyřeší. Proto ne do drogerie, ale k lékaři, a posléze do lékárny zamiřte.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button