Přírodní léčbaZdraví

Přírodní způsoby, jak zlepšit funkci jater

Játra jsou největším orgánem v našem těle. Pomáhají jej udržet čisté, bez toxinů a jsou důležitá při zpracování tuků. Detoxikují krev, ukládají vitamíny a minerály, uvolňují do těla energii a odpovídají za přeměnu amoniaku na močovinu.

Bohužel jsou velmi náchylná k celé řadě onemocnění, především se jedná o hepatitidu či rakovinu.

Chcete-li podpořit zdravou funkci jater, můžete použít domácí léky, které skutečně játra vyčistí.

Kurkuma

Je to léčivé koření, které nejenže podpoří správné trávení, ale i zdravou rovnováhu vašeho krevního cukru a jaterní metabolismus. Můžete ji přidat do snídaňových míchaných vajíček nebo si vyrobit teplé kurkumové mléko, které budete pít před spaním.

Česnek

Pomáhá přirozeným způsobem detoxikovat játra. Obsahuje látky na bázi síry, které aktivují jaterní enzymy. Česnek obsahuje také allicin a selen, které oba chrání játra před poškozením.

Čerstvá zeleninová šťáva

Doporučuje se odšťavňovat zelí, květák a růžičkovou kapustu v kombinaci s chutnějšími druhy zeleniny (okurka, mrkev, řepa). Zelí, květák a růžičková kapusta jsou zvláště vhodné pro vyčištění jater, protože snižují kyselinu v žaludku a tím pomáhají vyrovnávat hladiny pH. Také obsahují velké množství vlákniny, která též pomáhá čistit tělo od toxinů.

Zelený čaj

Podle studie zelený čaj blokuje množství tuku uložené v játrech, a tak zabraňuje tukovému onemocnění jater. Zabraňuje rovněž vstřebávání tuku, zvyšuje rychlost, při které se tuk využívá k energii, a blokuje syntézu tuků v játrech.

Avokádo

Studie publikované American Chemical Society zjistily, že avokádo snižuje poškození jater.

Banány a fazole

Draslík je důležitý pro zdravou funkci jater. Přidáním banánů a fazolí, sladkých brambor a rajčatové omáčky do vašeho jídelního lístku můžete denně vyčistit játra

Banány mají další výhodu – pomáhají při odstraňování těžkých kovů z těla, zatímco fazole – zejména bílé, ledvinové a lima – jsou plné bílkovin.

Grapefruity a olivový olej

Můžete si vyčistit játra a žlučník pomocí homeopatické očisty s grapefruitovou šťávou a olivovým olejem. Grapefruit obsahuje látku, která může být užitečná při rozpouštění žlučových kamenů a cholesterolu.

Játra

Játra z mladého skotu a kuřat jsou bohatá na vitamíny A a B, stejně jako kyselinu listovou, cholin, železo, zinek, měď a koenzym Q10.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button