Přírodní léčba

Přírodní prostředky, které zklidní vaši pokožku podrážděnou od slunečních paprsků

S jarním počasím se objevují i první sluneční paprsky, které mohou naši kůži podráždit nebo dokonce spálit, pokud nebudeme používat vhodné ochranné přípravky.

Nabízíme několik přírodních prostředků, které mohou vaši podrážděnou či spálenou pokožku zklidnit.

Brambory

Díky sloučeninám na bázi škrobu pomáhají brambory zklidnit podrážděnou či spálenou pokožku. Postačí, pokud brambory umyjete, pokrájíte na slabé plátky a položíte na bolavá místa na kůži.

Med

Díky antibakteriálním vlastnostem má med i uklidňující účinky. Můžete jej aplikovat lokálně na kůži.

Aloe Vera

Pro lokální aplikaci postačí rozříznout list a řezem přikládat na problematická místa na pokožce.

Jablečný ocet

Přidejte šálek octa do vaší koupele.

Jahody

Toto ovoce obsahuje tanin, který pomáhá zmírnit podrážděnou pokožku. Rozmixujte šálek zralých jahod a přikládejte na podrážděná místa. Nechte působit po dobu několika minut a následně opláchněte vlažnou vodou.

Okurka

Postačí odkrojit několik plátků a přikládat je na postižená místa. Okurka chladí a pomáhá zklidnit sluncem podrážděnou pokožku.

Další pravidla, která usnadní regeneraci pokožky

  • Doplňujte tělu dostatek tekutiny, která jej bude hydratovat.
  • Vyhýbejte se horkým a krémovým nápojům, zadržují v těle teplo.
  • Několik dní můžete přidávat do koupele několik kapek eukalyptového nebo heřmánkového oleje, pomůže zklidnit podrážděnou pokožku.
  • Do jídelníčku zařaďte potraviny bohaté na zinek, vitamín C a E, podpoříte regeneraci podrážděné pokožky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button