Každá z nás chce mít hezkou a čistou pleť bez akné, uhříků, nečistot a pigmentových skvrn, co nejméně vrásek. Kvalitu naší pleti ovlivňují samozřejmě naše geny, ale i hormony, to, zda se nadměrně vystavujeme slunečnímu záření, jsme kuřačky a holdujeme alkoholu. Také hraje roli, jaký používáme make-up, krémy, užíváme-li antikoncepci, či jiná farmaceuticka, jak o svou pleť pečujeme. Samozřejmě i naše strava, pitný režim, spánek, to vše jsou faktory, které ovlivňují to, jak naše pleť vypadá.

Přírodní cesta –pleťová maska

Ženy často utrácí peníze za drahé kosmetické výrobky, krémy, séra, pleťová mléka, doufajíc, že vyřeší jejich problémy s pletí. Tyto přípravky ale často obsahují chemikálie, které naši pokožku zase dráždí a mnohdy nemají takové účinky, jaké výrobci slibují. Zkusme tedy pro jednou mnohem levnější variantu přírodní cesty, kterou znávaly už naše babičky. Je to přírodní pleťová maska, kterou si velmi jednoduše vyrobíte tímto postupem :

1 čajovou lžičku jedlé sody smícháte s 2-3 lžičkami odstáté čisté vody, přidáte 2 lžičky medu, rozmíchejte a nařeďte 1 lžičkou jablečného octa. Vymíchejte hustou kašičku, kterou nanesete na očištěnou pleť, kterou předtím ideálně trochu napaříte, nebo alespoň opláchnete horkou vodou, aby se otevřely póry. Masku nechte působit 5-10 minut, jak vám bude příjemné. Aplikujte ji alespoň 3x týdně.

Proč je tato přírodní maska účinná?

Jablečný ocet má schopnost odstranit odumřelé buňky pleti a umožní sodě a medu plně působit. Má i poměrně silné antibakteriální účinky a zabraňuje tvorbě akné. Soda má protizánětlivé a antiseptické účinky, vyrovnává její ph, med umocňuje antibakteriální účinky a pleť vyživuje. Obsahuje totiž minerály, enzymy a antioxidanty. Pomáhá odstranit zarudnutí pokožky a eliminuje pigmentové skvrny.

Čtěte:  Jak zabránit zmenšování prsou přirozeným způsobem? Použijte vejce!