BylinkyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Přeslička rolní pro podporu růstu a zdraví našich vlasů

Přeslička rolní je bylinka, která se využívá v lidovém léčitelství již velmi dlouhou dobu. Je to vytrvalá bylinka. Na našem území se s ní můžeme setkat v hojném množství, především v oblastech s trvale vlhkou půdou, hlinitého až písčitého charakteru. Mohou to být pole, pastviny, louky nebo okraje lesů. Daří se jí i na březích vodních ploch, podél cest nebo na náspech.

Málokdo však ví, že má pozitivní vliv nejen na zdraví, ale také na naše vlasy. Může totiž minimalizovat jejich vypadávání a podpořit růst. Obsahuje, kromě jiného, také oxid křemičitý, který podporuje syntézu kolagenu. Ten hraje velmi důležitou roli při růstu vlasů. Také může bránit jejich lámavosti. Přeslička obsahuje také antioxidanty, které chrání vlasy proti oxidačnímu stresu a tím proti jejich poškozování.

Jak používat přesličku k péči o vlasy?

Není to nic složitého, nabízí se hned několik různých způsobů.

Jako přísada do šamponu

Šampon umožňuje snazší aplikaci přesličky přímo do vlasů. Tím maximalizujeme její potenciál a zajistíme, že se potřebné látky dostanou přímo do vlasů.

Nasbíráme si asi pět rostlinek přesličky, přidáme je do šálku vroucí vody a necháme vylouhovat. Studený nálev přidáme do svého šamponu a vzniklou směsí si omyjeme vlasy.

Jako oplach

Nálev připravený z přesličky můžeme používat při oplachování vlasů. Pravidelné používání vlasy zjemní a pomůže odstranit nadbytečný maz z pokožky hlavy.

Doplňky stravy

Přeslička rolní je k dispozici také jako doplněk stravy. Většina doplňků určených na podporu zdraví vlasů navíc obsahuje i další vitamíny a minerály potřebné pro zdravý růst vlasů.

Má přeslička rolní i vedlejší účinky?

Obecně bývá považována za bezpečnou. Její mírné používání by nemělo způsobovat žádné nežádoucí vedlejší účinky. Není však doporučována osobám se srdečními obtížemi, cukrovkou, ženám těhotným nebo kojícím.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button