Krása

Jak pracovat s kokosovým olejem a kolik jej užívat?

Možná to nevíte, ale kokosový olej zabraňuje vypadávání vlasů, čehož si byli vědomi již obyvatelé jihovýchodní Asie a Indie, kteří tento olej používali po dlouhá léta. Kyselina laurová v kokosovém oleji zabraňuje množení bakterií, zbavuje svědění a ekzémů. Kromě toho je tento olej výborným lékem na lupy, a to díky antibakteriálním a antifungálním vlastnostem. Bojuje rovněž proti suchým vlasům, protože je zvlhčuje díky vitamínu E. Kokosový olej tak zastupuje přírodní cestou kondicionéry. V neposlední řadě nás chrání proti vším, tím pádem nahrazuje rovněž šampony proti vším. Vlasy se nám díky němu snadněji rozčesávají a zbavujeme se veškerých chemikálií, které nám během dne na vlasech ulpěly. Vůně tohoto oleje odpuzuje vši. Nakonec kokosový olej minimalizuje nevzhledné roztřepené konečky.

Postup při nanášení tohoto oleje na vlasy se různí podle použitého materiálu. Existuje kokosový olej v tekutém stavu, ale také v hmotě, která se roztápí až při teple. Pokud máte tuhý kokosový olej, buď si jej necháte rozpustit v dlani, a poté jej nanášíte na vlasy, anebo jej rozpusťte v horké lázni. Poté jím potírejte nejen své vlasy, ale také pokožku, protože kokosový olej omlazuje, a také zbavuje jizev. Kokosem namaštěné vlasy pak překryjte ručníkem a nechte kokos působit alespoň půl hodiny.

Kolik kokosového oleje byste měli používat? Vše se odvíjí od vaši délky vlasů. Dále od toho, jak moc vlasy potřebujete hydratovat. Zda jsou suché, anebo naopak mastné – v tom případě to s kokosovým olejem nepřehánějte. Maska na vlasy v podobě tohoto oleje by rozhodně neměla být aplikována denně.

Při aplikaci na vlasy si nanášejte do dlaně dvě lžíce tuhého nebo tekutého oleje a pouze podle potřeby přidávejte. Budete se divit jak cenově dostupný zázrak jste si zvolili.

Kokosovým olejem vyřešíte hned několik kosmetických produktů. V prvé řadě funguje jako vlasový kondicionér. Nezbytné však je kokos poté pořádně vymýt, abyste nepůsobili, že máte mastné vlasy.

Někdo kokosový olej používá rovnou jako šampon. Existují dokonce i přímo šampony nebo kondicionéry s přídavkem kokosového oleje.

Na dokonalé zbavení se mastnoty z tohoto oleje z vlasů pak poslouží také oblíbené „egg wash“ s kastlinovým mýdlem. Při mytí vlasů však nepoužívejte horkou vodu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button