Heřmánek je zázračná bylina, která se často používá pro výrobu čaje a to především díky svým zklidňujícím účinkům. Heřmánkový olej pomáhá s celou řadou kožních obtíží, při léčbě svalových křečí a potíží s trávením.

Léčivý heřmánkový esenciální olej má silné antiseptické, antifungální a antibakteriální vlastnosti, které pomáhají bojovat proti akné či zmírňují příznaky nachlazení. Má také silné protizánětlivé vlastnosti, které mohou zmírnit fyzický zánět jako bolest svalů a kloubů; stejně tak i nespavost, stres a hyperaktivitu.

Výhody heřmánkového esenciálního oleje

Pomáhá předcházet vzniku křečových žil

Smíchejte 5 kapiček heřmánkového esenciálního oleje a 30 ml jojobového oleje. Aplikujte každý den na problematická místa.

Zesvětlí vlasy a vyživí pokožku hlavy

Kromě toho, že vaší pokožce poskytuje vitalitu a živiny, pomůže ji i zesvětlit. Přidejte 15 kapek do vašeho běžného šamponu při mytí.

Zmírňuje podráždění kůže

Vytvořte si směs – 5 kapek levandulového a heřmánkového oleje a 30 ml oleje nosného (jojobový), kterou aplikujete na podrážděnou pokožku.

Pomáhá zklidnit bolavé svaly

Přidejte 5 kapek heřmánkového oleje do vaší lázně. Můžete si vytvořit směs – nosný olej (kokosový) a heřmánkový esenciální olej.

Pomáhá v boji proti vším

Můžete nanést heřmánkový esenciální olej přímo na pokožku hlavy. Také můžete přidat 15 kapek do vašeho běžného šamponu.

Pomáhá v boji proti akné

Smíchejte 5 kapek oleje z čajovníku, 5 kapek heřmánkového esenciálního oleje a 30 ml jojobového oleje. Směs aplikujte každý den na postiženou kůži a to vždy po umytí obličeje.

Upozornění

Heřmánkový olej používejte pouze lokálně, nikoli vnitřně. Nesmí přijít do kontaktu s očima. Těhotné ženy by se měly vyvarovat jeho používání první 4 měsíce těhotenství. Pokud jej nemáte vyzkoušený, používejte jej opatrně, neboť někteří lidé by mohli mít na tento olej alergickou reakci.

Čtěte:  Už jste slyšeli o úžasných účincích marulového oleje?