Babské radyKrásaPřírodní léčba

Použijte několik kapek heřmánkového oleje na kůži, pomůže vám s celou řadou obtíží

Heřmánek je zázračná bylina, která se často používá pro výrobu čaje a to především díky svým zklidňujícím účinkům. Heřmánkový olej pomáhá s celou řadou kožních obtíží, při léčbě svalových křečí a potíží s trávením.

Léčivý heřmánkový esenciální olej má silné antiseptické, antifungální a antibakteriální vlastnosti, které pomáhají bojovat proti akné či zmírňují příznaky nachlazení. Má také silné protizánětlivé vlastnosti, které mohou zmírnit fyzický zánět jako bolest svalů a kloubů; stejně tak i nespavost, stres a hyperaktivitu.

Výhody heřmánkového esenciálního oleje

Pomáhá předcházet vzniku křečových žil

Smíchejte 5 kapiček heřmánkového esenciálního oleje a 30 ml jojobového oleje. Aplikujte každý den na problematická místa.

Zesvětlí vlasy a vyživí pokožku hlavy

Kromě toho, že vaší pokožce poskytuje vitalitu a živiny, pomůže ji i zesvětlit. Přidejte 15 kapek do vašeho běžného šamponu při mytí.

Zmírňuje podráždění kůže

Vytvořte si směs – 5 kapek levandulového a heřmánkového oleje a 30 ml oleje nosného (jojobový), kterou aplikujete na podrážděnou pokožku.

Pomáhá zklidnit bolavé svaly

Přidejte 5 kapek heřmánkového oleje do vaší lázně. Můžete si vytvořit směs – nosný olej (kokosový) a heřmánkový esenciální olej.

Pomáhá v boji proti vším

Můžete nanést heřmánkový esenciální olej přímo na pokožku hlavy. Také můžete přidat 15 kapek do vašeho běžného šamponu.

Pomáhá v boji proti akné

Smíchejte 5 kapek oleje z čajovníku, 5 kapek heřmánkového esenciálního oleje a 30 ml jojobového oleje. Směs aplikujte každý den na postiženou kůži a to vždy po umytí obličeje.

Upozornění

Heřmánkový olej používejte pouze lokálně, nikoli vnitřně. Nesmí přijít do kontaktu s očima. Těhotné ženy by se měly vyvarovat jeho používání první 4 měsíce těhotenství. Pokud jej nemáte vyzkoušený, používejte jej opatrně, neboť někteří lidé by mohli mít na tento olej alergickou reakci.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button