Babské radyJídlo a receptyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Potřebujete vybělit kůži? Zde je recept!

Vyzkoušejte tento recept, který vám poradí, jak se zbavit tmavých skvrn na kůži, které nás trápí zejména v oblasti třísel, anebo pod pažemi.

Nabízíme vám tonikum, které vám spolehlivě a levně vybělí kůži, zejména pokud vás trápí skvrny na obličeji či jinde po těle. Recept využívá účinků petržele, kterou používali již staří Řekové a Římané. Nejedná se pouze o koření a přísada do jídla, protože zázračné účinky petržele můžete zužitkovat také na těle. Petržel disponuje vitamíny, minerály a jeho šťáva pak vonnými i esenciálními oleji s vysokým obsahem draslíku a manganu.

Petržel dokáže léčit horečku, onemocnění ledvin, močových cest, cukrovku, záněty očí, ale i impotenci, protože se vlastně jedná o vonné afrodiziakum.

V rámci estetických účinků využijete tuto bylinu zejména k bělení pokožky. Tu také regeneruje a odstraňuje rovněž její zarudnutí, poškození nebo otoky. Osvěží, vybělí a sjednotí tón pleti. Kromě toho je perfektní na komedony.

Připravte si:

  • Dvě lžíce nasekaných listů petržele
  • Jednu lžičku citrónové šťávy nebo jablečného octa
  • 200 mililitrů vody

 

Postup:

Petržel převařte ve 200 mililitrech vody, a to na mírném ohni po dobu patnácti minut. Po vychladnutí přidejte lžičku citrónové šťávy nebo jablečného octa a dále směs přelijte do sklenice s víkem a uložte do chladničky. Tonikum pak používejte za pomocí klasických vatových tamponů. Již po dvou týdnech pravidelné aplikace ráno a večer, uvidíte změnu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button