Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Jak se lehce zbavit migrény

Vzkoušejte naši radu, která váš zbaví bolestí hlavy již do deseti minut!

Ač se neustále dohaduje, co je vlastně příčinou vzniku migrény, samotnou bolest to nevyřeší. Vědci věří, že je migréna výsledkem abnormální mozkové činnosti a může být spuštěna emočně, ale i fyzickou zátěží.

Za migrénou tedy stojí zejména emocionální spouštěč, jako je kupříkladu deprese, napětí, stres, ale i šok. Dále jde o hormonální změny – menstruaci, nebo naopak menopauzu, bolesti hlavy a podobně. V neposlední řadě však jde o špatné stravovací návyky, jako je nesprávná strava, alkohol, čokoláda, ale i kofeinové nápoje. Svůj podíl viny však může mít i klima nebo kouření cigaret.

Migréna dokáže být opravdu záludná a velice intenzivní, proto je důležité, naučit se jí preventivně předcházet. Jednou z dobrých rad je pít hodně vody anebo kombinaci vody s dvěma lžícemi himálajské soli, jednoho šálku vody a půlky citronu. Vodu ohřejte a jednoduše smíchejte se zbytkem popsaných ingrediencí.

Proč ale sůl a zrovna tento druh soli? Jednoduše proto, že himálajská sůl je bohatá na draslík, vápník, železo, hořčík a další složky, které naše tělo potřebuje. Tyto minerály se snadno vstřebávají, přičemž obsah sodíku je v této soli nízký. Tento recept posílí vaše kosti, zreguluje množství vody v těle, zvýší hydrataci a dodá správnou funkci metabolismu. Rovněž také vyrovnáte hladinu svého pH a zabráníte svalovým křečím. To vše do deseti minut!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button