KrásaPřírodní léčbaZdraví

Potraviny a mastná pleť – které konzumovat a kterým se vyvarovat?

I jídlo, které konzumujeme má vliv na vzhled naší pokožky. Pokud je naše pleť nadměrně mastná, existují potraviny, které její mastnotu mohou eliminovat, sníží rozšířené póry, výskyt akné nebo černých teček. Další zase produkci mazu podporují.

Které potraviny pomáhají v boji proti mastné pleti?

Jsou to potraviny, které běžně konzumujeme. Pokud je tedy naše pleť mastná, měli bychom je do jídelníčku zařadit častěji.

  • Okurky

Okurky jsou z velké části tvořeny vodou, která podporuje vyplavování toxinů z těla. Také usnadňuje vylučování hormonů, které, kromě jiného, upravují vzhled pleti. Kromě toho v okurkách nalezneme antioxidanty s protizánětlivými vlastnostmi, které pomáhají redukovat výskyt akné.

  • Celozrnné produkty

Jejich pravidelnou konzumací zlepšíme texturu pleti a tím i její lepší vzhled. Celozrnné produkty obsahují, kromě jiného, antioxidant rutin, který pomáhá předcházet poškození pleti, které způsobují záněty. Pšeničné klíčky nabízejí biotin, který pomáhá tělu při správném zpracování tuků. Kožní problémy způsobuje i nerovnováha střevního prostředí. Tu upravuje vláknina obsažená v celozrnných produktech.

  • Ořechy

Obsahují tělu prospěšné omega-3 mastné kyseliny. Ty jsou nezbytné pro čistou a svěží pleť bez zbytečné mastnoty. Kromě toho mají protizánětlivé účinky a zlepšují pleti texturu. Pozor není vhodná jejich přílišná konzumace, jinak budou vykazovat opačný efekt.

směs ořechů

  • Banány

Obsahují vitamín E, fosfáty a draslík. Tyto látky mají pozitivní vliv na pleť. Kromě toho mají detoxikační vlastnosti a podporují tak očistu pokožky. Pravidelní konzumace banánů může pomoci zmenšit póry a zabránit tak pronikání nečistot do nich.

  • Avokádo

Nalezneme v něm mastné kyseliny, které mají na pokožku pozitivní vliv a brání ve vylučování přebytečného mazu z pokožky. Je to skvělý zdroj antioxidačních karotenoidů.

Kterým potravinám se vyhýbat?

Některé potraviny naopak produkují produkci mazu. V případě mastné pokožky bychom je tedy měli z jídelníčku eliminovat.

  • Mléčné výrobky

Některé sloučeniny v nich obsažené stimulují mazové žlázy v kůži, podporují tedy produkci mazu a pokožka je pak mastná.

  • Káva

Obsahuje kofein, který podporuje dehydrataci pokožky.

  • Rafinované sacharidy

Nacházejí se nejen v cukru, ale také v bílé mouce a jejích produktech, ve zpracovaných potravinách nebo slazených nápojích. Zvyšují hladinu cukru v krvi a tím i produkci mazu.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button