Jídlo a receptyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Pokud trpíte na akné, vyrážky či ekzémy, problém je ve vaší hygieně

Je na čase změnit mýdlo, které užíváte. Vše vyřeší domácí recept na mýdlo, které nebude agresivní vůči vaší pokožce. Jeho výroba je snadná a léčba opravdu efektivní.

Víte o tom, že ocet, kyselina mléčná a kyselina jablečná jsou perfektními antibakteriálními, ale i protiplísňovými složkami? Dokážou navíc bojovat i s infekcemi a suchou pokožkou, záněty či dokonce svěděním.

Beta karoten je například obsažen v octu, který tak umí obnovit vaše buňky či obohatit vás o vitamíny a minerální látky, jako je například draslík, sodík, hořčík, železo, vápník, fosfor či síra. Dále umí posílit imunitní systém a vyléčit kožní nemoci. Vlákna v octu zase odstraňují toxiny.

Pojďme ale na to mýdlo, které vyžaduje sklenici jablečného octa, polovinu sklenice vody, deset lžic medu a pět lžic jedlé sody. Všechny tyto složky smíchejte a nalijte do formy na mýdlo, kterou lze pořídit na internetu. Poté šup s formami do mrazáku.

Jakmile bude mýdlo připravené, snadno jej z formy vyklopíte. Užívejte jej během sprchování tak, že jej pořádně vetřete do kůže. Již brzy si všimnete, jak se z vás začne vyplavovat přebytečný tuk. Ovšem chce to pravidelnou aplikaci. Toto mýdlo užívejte, dokud budete zaznamenávat problémy s pokožkou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button