Přírodní léčbaZdraví

Po tomto jednoduchém zásahu neuvidíte doma ani jednoho mravence

Horký letní čas se kvapem blíží. Mravenci k létu prostě patří, takže se jim musíme vyhnout, co možná nejefektivněji. Když si je udržíme dál od našich domovů, nemusíme je ničit.

Nedávná studie ze Stanford University přišla se zajímavým zjištěním. Mravenci přicházejí do našich obydlí kvůli povětrnostním podmínkám. Většina lidí řeší příchod mravenců nákupem chemických prostředků na jejich likvidaci. Pozor bychom si však měli dát na přípravky obsahující cypermetherin, způsobují dušnost, kašel, přetížení, sípání i astmatický záchvat.

mravenciPrimární složkou ve většině komerčních přípravků je látka, která narušuje nervový systém hmyzu přímým kontaktem. Tyto toxické chemikálie však mohou mít stejné účinky i na člověka.

V praxi to tedy znamená, že bychom se měli používání těchto škodlivých chemikálií ve svém domově vyvarovat. Vždy byste měli mít po ruce mátový esenciální olej. Stačí ho jen v malém množství nalít v kuchyni, koupelně.. prostě tam, kde vás mravenci často navštěvují. Mravenci nemají rádi silný zápach. Domácí přírodní repelent připravíte jednoduše a snadno.

Budete potřebovat následující ingredience:

• 30 kapek esenciálního oleje z hřebíčku
• 30 kapek esenciálního oleje máty peprné
• 30 ml vody

Esenciální oleje smíchejte ve vodě. Dobře protřepejte a to je vše. Přelijte do nádobky se sprejovou aplikací a v případě potřeby vystříkejte místa výskytu mravenců. Mravenci se k vám jen tak nepřiblíží, silné aroma jim to nedovolí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button