Krása

Peeling pro zářící a zdravou pokožku. Není nic snazšího, než si jej vyrobit doma

Proč bychom měli používat peeling na tělo a obličej? Pokožku vyčistí od nečistot a odumřelých kožních buněk, po jeho používání bude pokožka hladší, dokonale prokrvená a daleko lépe bude přijímat pečující a aktivní látky, které jí dodáme prostřednictvím dalších kosmetických produktů. Jeho blahodárných účinků využívaly ženy již ve starobylém Egyptě. Peeling připravovaly z mléka, medu, písku, včelího vosku a pro příjemnou vůni do něj přidávaly několik kapek aromatických olejů.

Jak používat tělový peeling?

Ideálně 1-2x týdně. Záleží však na stavu naší pokožky. Pokud ji máme suchou nebo citlivou, péče o takový typ je potřeba více šetrná. Peeling je potřeba jemně vmasírovat krouživými pohyby do pokožky. V místech, kde je kůže zrohovatělejší (lokty, kolena, chodidla), můžeme trochu přitlačit. Následně pokožku řádně opláchneme a můžeme použít další kosmetické přípravky.

Peeling není vhodný pro pokožku, která je podrážděná, aknózní, hodně citlivá, objevuje se na ní vyrážka nebo je porušená.

Příprava domácího peelingu

Pro domácí přípravu peelingu budeme potřebovat exfoliační základ (hrubší část peelingu) a olej pro zjemnění.

  • Exfoliační základ

Vystačíme si se složkami, které máme doma. Může to být klasický nebo třtinový cukr, himalájská sůl nebo sůl z mrtvého moře, která obsahuje tělu prospěšné minerály. Použít však můžeme i ovesné vločky – podporují zklidnění pokožky, nebo hrubě rozemletá kávová zrna. Ta díky obsahu kofeinu podpoří pružnost pokožky a stimulují cirkulaci krve. Také mohou pomoci v boji s celulitidou a striemi.

  • Olej a další suroviny

Velmi často se používá olej kokosový a to díky jeho hydratačním účinkům. Kromě toho dodá výživu a ocení jej i pokožka velmi suchá. Výhodou jsou i jeho účinky antibakteriální a protizánětlivé. Příjemná je i jeho exotická vůně. Další možností je kvalitní olivový olej. Pokožce dodá potřebný vitamín E. Použít však můžeme také med. Ten má vlastnosti nejen hojivé, ale také antibakteriální. Kromě toho pokožku zklidní a dodá jí hebkost a pružnost.

himalájská sůl v misce

Recepty pro výrobu domácího peelingu

Pokud nechceme investovat do peelingů v obchodě, můžeme si vyrobit některou variantu doma. Kromě toho, že víme, co do peelingu dáváme, nebude obsahovat žádné chemické látky.

  • Peeling na celé tělo

Pro jeho přípravu nám postačí hrubě drcená kávová zrna, hrubě mletý třtinový cukr a med. Peeling používáme během sprchování nebo koupání a po nanesení na tělo jej můžeme nechat nějakou dobu působit. Pokud jej chceme používat na hrubé části těla, může být i hrubší.

  • Peeling na suchou pleť

Pokožka obličeje je jemnější, je tedy potřeba zvolit i jemnější variantu exfoliačního základu. Smícháme bílý jogurt, trochu kokosového oleje a jemně mleté kávy. Krouživými pohyby jemně vmasírujeme do pokožky obličeje, necháme působit po dobu 5 minut a následně pečlivě umyjeme.

  • Peeling pro zářivou pokožku

Tento peeling můžeme použít pro pleť smíšenou. Pro jeho přípravu je potřeba olivový olej, třtinový cukr a šťáva z jednoho citronu.

Domácí peelingy si můžeme připravit kdykoli budeme chtít pleti dopřát dokonalou péči. Připravíme si pouze takové množství, které ihned spotřebujeme. Pro jejich přípravu nejsou potřeba žádné extra suroviny a navíc nás bude stát jen minimální množství finančních prostředků.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button