KrásaPřírodní léčbaZdraví

Pečujte o svoji pokožku bambuckým máslem. Nabízí celou řadu výhod

Bambucké máslo je tuk, který se získává z bambuckých ořechů – jejich drcením a vařením. Má žlutavou nebo slonovinovou barvu, hustou a máslovou konzistenci. Při pokojové teplotě je pevné. Obsahuje esenciální mastné kyseliny a vitamíny. Podporuje produkci kolagenu a chrání proti UV záření. Obsahuje 60 % tuku a přírodní zvlhčovače. Výroba a příprava bambuckého másla patří mezi domorodá řemesla některých afrických kmenů.

Proč je bambucké máslo elixír pro vaši pokožku?

Je účinné jak pro pokožku suchou, tak i mastnou. Zvyšuje produkci kolagenu a je dokonalým zvlhčovačem. Obsah kyseliny palmitové a olejové z něj činí vynikající zdroj vhodný pro léčbu zánětlivých obtíží.

Také v něm nalezneme vitamíny – A, E a F. Vitamín A podporuje zdraví pokožky. Všechny vitamíny pomáhají eliminovat jemné vrásky a linky. Vitamín F zklidní suchou a popraskanou kůži, podporuje její hojení. Kromě toho neucpává póry a umožňuje tak pokožce dýchat.

Na co můžeme bambucké máslo používat?

Bambucké máslo můžeme používat na celou řadu kožních obtíží. Pomáhá proti vyrážce, svědění, vráskám a skvrnám, prasklinám v kůži, drobným rankám, hmyzímu štípnutí, zjemňuje hrubou a suchou pokožku, eliminuje strie a alergické reakce. Můžete jej využít na podráždění pokožky způsobené slunečními paprsky nebo chladným počasím.

bambucké máslo

Výhody bambuckého másla

Bambucké máslo je vynikající hydratační prostředek. Je ideální volbou pro pleť suchou, podrážděnou nebo matnou. Na pokožce vytváří ochrannou vrstvu a zároveň v ní zadržuje vodu. Je vhodné i pro pokožku citlivou, kterou nijak nedráždí, naopak ji zklidňuje. Pomáhá zmírnit zánětlivé procesy na kůži. Je šikovným pomocníkem při výskytu rosacey, ekzému nebo lupénky. Zpomaluje produkci zánětlivých buněk, které podporují vznik kožních obtíží a podráždění. Neobsahuje žádné chemické látky, je to produkt zcela přírodní.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button