Babské radyJídlo a receptyKrása

Pečujte o své nohy: Po 10 dnech této procedury budou vypadat o 20 let mladší

Tato směs o dvou složkách odstraní kuří oka, puchýře, popraskané paty i ztvrdlou kůži na vašich nohách za pouhých deset dní. Tento úžasný domácí lék je naprosto jednoduchý na přípravu a uvidíte – za deset dní budou vaše nohy vypadat o dvacet let mladší. Stačí si přečíst tento článek.

Estetický, ale i zdravotní problém

Všichni si myslíme, že popraskané paty jsou pouze estetickým problém, ovšem to není pravda. Pokud se nezačnete o své suché nohy starat včas – časem vám popraskají a to bude ještě mnohem bolestivější a závažnější, co se týče případných zánětů a infekcí. Takže, pokud se včas neléčí, nečistota uhnízděná uvnitř popraskaných částí se začne rozvíjet v závažnou infekci.

Přesně toto je důvod, proč jsme věnovali čas tomuto článku, abychom vás varovali, protože kumulace odumřelých kožních buněk je velice nebezpečná. Zejména na nohou, které se paří celý den v ponožkách a uzavřených botech, se později vytváří plísně, které se obtížně a dlouho léčí. Rovněž kumulace odumřelých kožních buněk vede ke špatnému prokrvení nohou, k jejich špatné pružnosti, k bolestem při našlapování, k otlakům a puchýřům pod touto ztvrdlou tkání.

Vše lze řešit pomocí pemzy, ovšem pemzou lze zachránit jen nohy se změkčenou kůžičkou, tedy po dostatečném odmočení. Nikdy se sami nepouštějte do pedikůry skalpelem, pokud proto nejste dostatečně kompetentní. Mohly byste se totiž naopak zranit a způsobit si infekci…

Po dostatečném „sedření“ staré kůže z nohou, které lze praktikovat rovněž pomocí „škrabek na nohy“, které jsou vlastně vytvořeny z nejjemnějšího šmirgl papíru, je nutná hydratace a následná péče pomocí olejů, krémů nebo masek na nohy. To vše zvládnete v pohodlí domova, jen to za vás asi nikdo neudělá…

Velmi doporučujeme olivový nebo kokosový olej, který opravdu hydratuje. Postačí pouhá několika minutová masáž krouživými pohyby…

Máme však i jiný fígl, zapište si recept:

  • 10 tablet 300 mg aspirinu
  • 250 ml brandy nebo 70% alkohol

Postup:

Samozřejmě je nutné rozdrtit aspiriny. Tento prášek smíchejte s brandy nebo zmiňovaným 70% lékařským alkoholem a nechte uležet na jeden až dva dny.

Poté tuto směs aplikujte každou noc na své nohy a zafixujte ji gázou nebo ponožkami. zejména pokud máte nečekaný puchýř nebo mozol, pamatujte na tento recept, který vám poskytne okamžitou úlevu. Nohy lze také obalit celofánem a poté překrýt ponožkami, aby směs pracovala přes noc. Ráno je samozřejmě nutné nohy si umýt a natřít je vyživující krémem nebo glycerinem.

Po zhruba deseti těchto nočních procedurách byste měli zaznamenat výsledky. Paty budou jasné a hebké, pryč budou otlaky, ztvrdlá kůže a další estetické i bolestivé známky. Co je rovněž dobré vědět – tento recept můžete použít i na křečové žíly (varixy). Postačí vám masírovaní postižené oblasti spolu s onou směsí.

Jiná verze receptu na odstranění ztvrdlé a hrubé kůže na vašich nohou je:

Smíchejte 5-6 rozdrcených aspirinů a citronovou šťávu až vytvoříte kaši. Tou si natřete nohy, zabalte je nylonem a dejte si na ně ponožky. Po deseti minutách směs smyjte, dopomožte si ještě houbou nebo pemzou, ať dostanete pryč opravdu všechny odumřelé buňky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button