Babské radyJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Papáju zná každý z nás, ale jíte také semena z tohoto plodu?

Papáju zná každý z nás, ale jíte také semena z tohoto plodu? Pokud ne, měli byste – jedná se o lék pro vaše střeva, játra, ledviny a další orgány, a kromě toho dokáže léčit i další onemocnění.

Sice papáju konzumujeme, ale její semena vyhazujeme. Kdybychom jen tušili, jaké zdravotní výhody mají, nikdy bychom to neudělali.

Tato semena totiž dokážou léčit řadu onemocnění, jako jsou nežádoucí paraziti a červi, kteří mají na svědomí naše zdravotní problémy se střevy, ale také si semena z papáji poradí s horečkou.

Obsah živin v těchto semenech dokáže vyléčit cirhózu jater – postačí vám rozdrtit pět nebo šest semínek a smíchat je s ovocnou šťávou nebo jídlem. Tento postup a recept je však třeba opakovat alespoň po dobu jednoho měsíce – detoxikují se tak vaše játra.

Také ledvinám tato semena pomohou – zabraňují jejich selhání, a zároveň zlepšují jejich funkci.

papáju

Se svými protizánětlivými vlastnostmi jsou tato semena dobrá k zabránění artritidy, ale pomáhají také při bolesti kloubů. Bojují rovněž s virovými infekcemi, horečkou, tyfem, eliminují škodlivé bakterie – E.coli nebo salmonellu.

Bojují i s rakovinou – inhibují růst rakovinných buněk. Pomáhají v boji s leukémií, rakovinou střev, prsu, prostaty nebo plic.

Semena odstraňují střevní parazity a červy, a zároveň pomáhají metabolizovat bílkoviny. Co je také zajímavé je, že se jedná o přirozenou antikoncepci pro oboje pohlaví, a to bez nežádoucích účinků. Pokud muži chtějí snížit produkci svých spermií, měli by požít lžičku těchto semen denně po dobu tří měsíců. Po vysazení se však plodnost vrátí do normálu. Semena je třeba konzumovat rozdrcené, rozemleté nebo celé v mléce, jogurtu nebo ovocné šťávě. Těhotné ženy a kojící matky by se těmto semenům měly vyvarovat úplně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button