BylinkyPřírodní léčbaZdraví

Pampeliškový čaj podpoří detoxikaci jater a zdravý žaludek nebo zlepší pleť. Zdravotních benefitů má však mnohem více

Kořen pampelišky se používá proti bolesti svalů, při nechutenství, v boji proti žaludeční nevolnosti, při výskytu žlučových kamenů, ekzémů nebo pohmožděnin. Také podporuje vyšší produkci moči a může pomáhat jako projímadlo, zvyšuje peristaltiku střev. Také si z něj můžeme připravit pleťové tonikum. Kořen, stonky a květy pampelišky můžeme také použít k přípravě lahodného a superzdravého pampeliškového čaje.

Výhody čaje připraveného z pampelišek

Pampeliškový čaj poskytuje našemu tělu celou řadu zdravotních benefitů.

Ochrana kostí

Pampeliška obsahuje vápník, který patří v těle mezi hojně se vyskytující minerály. Nachází se ve struktuře kostí a zubů. Také je důležitý pro nervový přenos, srážení krve, sekreci hormonů nebo svalovou kontrakci. Pravidelným popíjením pampeliškového čaje můžeme pomoci zpevnit kosti i zuby.

Vyšší obsah vitamínu K

Tento vitamín hraje důležitou roli při podpoře zdraví kostí a srdce. Má svůj podíl na mineralizaci kostí a srážení krve. Pomáhá udržovat zdravé mozkové funkce a dobrý metabolismus. Může snížit riziko vzniku zlomenin, především u žen po menopauze. Ty bývají často ohrožené osteoporózou.

Očista jater

Úlohou jater je, kromě jiného, produkce žluči. Ta pomáhá enzymům v těle rozkládat tuky na mastné kyseliny. Také filtruje a detoxikuje krev. Vitamíny a živiny přítomné v pampelišky pomáhají čistit játra a udržovat je ve správné funkci.

Pomoc při cukrovce

Pampeliškový čaj a šťáva pomáhají lidem s cukrovkou tím, že stimulují produkci inzulínu ze slinivky břišní a udržují nízkou hladinu cukru v krvi. Pro přirozený boj s cukrovkou pomáhá pampeliškový čaj také tělu odstranit přebytečný cukr, který je uložen v těle, protože se jedná diuretikum.

Podpora zdraví pokožky

Zlomíme-li stonek pampelišky, dostane se nám na pokožku hmota mléčné barvy. Ta má na pokožku blahodárný vliv, je vysoce alkalická a má germicidní, insekticidní a fungicidní vlastnosti. Tekutinu můžeme použít k úlevě od svědění nebo podráždění při výskytu ekzémů, kožních obtíží nebo lupénce.

Vyšší množství antioxidantů

Antioxidanty jsou látky, které pomáhají našemu tělu eliminovat některé druhy poškození buněk. Jedná se především o oxidaci.

Zdroj vitamínu A

Tento vitamín má důležitou roli pro zachování zdravého zraku, pro neurologické funkce nebo zdravou pokožku. Vzhledem k tomu, že se jedná o antioxidant, může pomáhat snižovat zánět tím že bojuje proti poškození, které způsobují volné radikály.

Prevence infekcí močových cest

Pampeliškový čaj funguje jako přírodní diuretikum. Také může pomoci předcházet infekcím vyskytujícím se v močových cestách. Pomáhá proti poruchám močového měchýře, ledvinovým obtížím nebo proti tvorbě cyst.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button