Ananas v sobě nese řadu mimořádných účinků. Jedná se o vynikající a zdravé tropické ovoce. Obsahuje mnoho živin a účinné látky, včetně té nejznámější – bromelainu. Bromelain je enzym, který vám poskytne mnoho zdravotních výhod.

600px-Owoce_AnanasPůsobí proti artritidě, rakovině, onemocnění srdce a obecně proti zánětu. Můžeme také říci, že tento enzym funguje i jako antikoagulancium. Pomáhá také při trávení a zlepšuje příznaky anginy pectoris. Nedávná studie naznačila, že snadno odstraní i řidší hlen, který snáze vykašlou i tuberkolotici.

Bromelain se obvykle nachází ve stonku a jádru ovoce, které je velmi zdužnatělé. Nejlepší způsob, jak získat co nejvíce bromelainu z ananasu, je metodou odšťavňování. Syrový ananas funguje na výbornou, vařením a jinou pasterizací se bohužel ničí množství léčivých vlastností.

Výkonné živiny

Ananas je zdravé tropické ovoce, které obsahuje mnoho důležitých živin, zejména vitamín C, B, A, draslík, vápník, železo, mangan a beta-karoten. Jak všichni víme, vitamín C je velmi silný a užitečný antioxidant, který je důležitý pro posílení imunitního systému. Tento vitamín si lidské tělo nevyrábí a ani neukládá, proto je nutné potraviny s vysokými hodnotami vitamínu C doplňovat vhodným způsobem. Vitamín C je v boji proti infekcím a nemocím nepostradatelný.

Aananasnanasy obsahují vysoké množství draslíku, tento minerál je výkonným posilovačem nervů, svalů a krevního tlaku. Draslík se nachází v každé buňce lidského těla. Ananas obsahuje také dostatek vlákniny a manganu – přispívá k pevnosti kostí a pojivové tkáně. Je plný antioxidantů a účinkuje na bolesti v krku, léčí močové cesty a ušní záněty. Nyní již víte, proč je ananas tak důležitou přísadou pro výrobu domácího sirupu proti kašli. Funguje zcela přirozeně a ne na žádné chemické bázi jako ostatní léky.

Ananasový sirup proti kašli – recept

Složení:

  • 1 šálek čerstvého ananasu
  • ¼ šálku čerstvé citrónové šťávy
  • 1 kus syrového zázvoru (asi 1½ lžíce)
  • 1 lžíce surového nefiltrovaného medu
  • ½ lžičky kajenského pepře
Čtěte:  Nejlepší tipy na boj s bronchitidou

Spojte všechny suroviny v mixéru, až dostanete příjemnou homogenní směs. Pijte ¼ sirupu proti kašli každý den, dokud se kašle nezbavíte. Sirup uchovávejte v lednici. Jelikož ananas obsahuje draslík, a lidé užívající beta-blokátory mají jeho hladinu obecně vyšší, měli by omezit spotřebu tohoto sirupu nebo se o jeho užívání poradit s lékařem. Ještě než ztenčíte objem své peněženky návštěvou lékárny, vyzkoušejte na kašel raději tuto přírodní variantu, která má prokazatelné výsledky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ