KrásaPřírodní léčbaZdraví

Oplachování vlasů jablečným octem představuje klíč ke spokojené pokožce hlavy

Toužíte po zdravých, lesklých vlasech? Pak vyzkoušejte jablečný ocet.

Tyto výhody nabízí jablečný ocet pro vaše vlasy

Dokáže vyvážit a zklidnit pokožku hlavy – vlasy, stejně jako všechno ostatní, mají přirozený rozsah pH (úroveň kyselosti nebo zásaditosti), které je třeba udržovat, aby vlasy zůstaly zdravé. Pokud se pH změní, všimnete si rozdílu ve vzhledu. Normální pH vlasové pokožky je 5,5 a vlasového stonku 3,5. Alkalický šampon a kondicionér narušují rovnováhu pH vlasů, způsobují větší poréznost a krepatění vlasů. Jablečný ocet má pH 2-3 a dokáže vyvážit pH, uzavřít otevřené kutikuly, snížit poréznost vlasů a udělat vlasy silnější a lesklejší.

Může snížit vypadávání vlasů a opravit lámavost – vzhledem k tomu, že jablečný ocet má schopnost vyrovnat pH pokožky hlavy a účinně odstranit jakýkoli zánět v našich vlasových folikulech, celkově působí na snížení vypadávání vlasů. Kromě toho posiluje naše vlasy a přináší více rovnováhy do pokožky hlavy.

Může pomoci barvě na vlasech vydržet déle – většina barev na vlasy je zásaditá, otevírá vlasovou kutikulu a zvyšuje poréznost vlasů. Protože jablečný ocet je mírně kyselý, může prodloužit životnost barvy vlasů.

Podporuje růst vlasů – jeho kyselost může fungovat jako potenciální řešení pro řídnutí vlasů tím, že udržuje vyváženou hladinu pH. Vlasy mají ideální hodnotu pH, ale mnoho komerčních šamponů tuto hodnotu může narušit. Přidáním dávky jablečného octa do vaší vlasové rutiny můžete obnovit jeho hladinu, uvolnit póry a stimulovat opětovný růst vlasů.

Jak používat jablečný ocet?

Nejprve si umyjte vlasy běžným způsobem.

Smíchejte tři polévkové lžíce 5% jablečného octa s 1 3/4 šálku vody. Pokud máte mastné vlasy nebo bojujete s lupy, můžete použít čtyři polévkové lžíce jablečného octa.

Rozdělte si vlasy na části a poté naneste směs na pokožku hlavy, část po části, lehkým vmasírováním.

Nechte působit pět minut. Při správném zředění by neměla směs pálit, ale pokud ano, okamžitě jej opláchněte.

Po uplynutí potřebné doby důkladně opláchněte vlasy studenou vodou.

Používejte jednou týdně, abyste pomohli zklidnit příznaky suché pokožky hlavy, nebo používejte jednou měsíčně jako prevenci.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button