KrásaZdraví

Olivový olej jako dokonalá ingredience pro výrobu vlasové masky

Kvalitní olivový olej patří do každé kuchyně. Našemu tělu nabízí celou řadu zdravotních benefitů. Ne každý však ví, že jej můžeme používat i k péči o vlasy. Je to dokonalá ingredience pro přípravu kvalitní vlasové masky. V olivovém oleji se nachází nejen vitamín E, ale také polyfenoly nebo oleuropein. Je vhodnou volbou pro ty, které trápí vypadávání vlasů, roztřepené konečky nebo vlasy suché a bez lesku. Funguje jako dokonalá hydratace, zlepšuje vlasům pružnost a pevnost a bojuje proti jejich lámavosti. Výhodou je, že jej můžeme použít pro všechny typy vlasů.

Olivový olej a avokádo

Avokádo obsahuje nejen omega-3 mastné kyseliny, ale také kyselinu olejovou, antioxidanty a některé druhy vitamínů. Dodá vlasům potřebnou výživu a společně s olivovým olejem i hydrataci.

  • Příprava masky pro krátké a středně dlouhé vlasy

V misce rozmačkáme polovinu zralého avokáda bez slupky a přidáme 2 lžíce olivového oleje. Vzniklou smě naneseme na vlasy a necháme působit 40 minut. Pokud máme vlasy hodně suché, můžeme přidat 1 lžíci medu. Jsou-li vlasy hodně poškozené a suché, aplikujeme masku každý týden, pro běžné vlasy postačí 1x za měsíc.

olivový olej v misce

Olivový olej a banán

Banány obsahují antioxidanty, které pomáhají s opravou poškozené vlasové struktury. Mezi další důležité živiny v banánech obsažené patří draslík a přírodní oleje, které dodají vlasům pružnost a také redukují jejich třepení.

  • Příprava masky pro krátké a středně dlouhé vlasy

V misce rozmačkáme polovinu zralého banánu a přidáme k ní půl lžíce olivového oleje. Masku naneseme na umyté vlasy, zakryjeme koupací čepicí a necháme působit 30 minut.

Olivový a kokosový olej

Směs těchto olejů je ideální volbou pro vlasy barvené nebo jinak chemicky ošetřované. Maska hydratuje, zjemňuje a podporuje lepší rozčesávání vlasů. Lze ji aplikovat jak na vlasy kudrnaté, tak i rovné. Kokosový olej proniká hluboko do struktury vlasu a brání ztrátě bílkovin.

  • Příprava masky pro krátké a středně dlouhé vlasy

Budeme potřebovat 1,5 lžíci kokosového a 1,5 lžíci olivového oleje. Kokosový olej zahřejeme ve vodní lázni, přidáme olivový olej a vzniklou směs neneseme na umyté vlasy. Můžeme ji, krouživými pohyby, vmasírovat také do pokožky hlavy. Hlavu zakryjeme koupací čepicí. Necháme působit 45 minut.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button