KrásaZdraví

Nikdy nevyhazujete skořápky od vajec: Poslouží vám k výrobě účinné zubní pasty

Většina lidí na celém světě spotřebuje až několik vajec denně, protože jsou vysoce výživná a obsahují bílkoviny, vápník a další minerály. Jen málokdo ovšem tuší, jak lze využít i samotné skořápky.

Jednorázové využití skořápek od vajec

vajec

Skořápky vám mohou posloužit k výrobě domácí zubní pasty. Zuby se v podstatě skládají převážně z vápníku, takže když jim další vápník ještě dodáte, je to jedině dobře. Vaječné skořápky posilují zuby, protože je obohacují o minerály, chrání je před oslabením a hnilobnými procesy. Dle studie v časopise Journal of Clinical Research (vydaného v průběhu roku 2015) je diagnostikováno, že prášek ze slepičích skořápek potvrdil účinnou mineralizaci zubní skloviny.

Jak vyrobit domácí zubní pastu

Složení:

vajec

  • 12 skořápek od vajec
  • 1-3 lžíce kokosového oleje
  • 1 lžíce jedlé sody
  • 10 kapek běžného oleje, co máte v domácnosti

Nejprve uvařte vejce a odstraňte z nich skořápku. Rozdrťte je na prášek, přidejte kokosový olej, jedlou sodu a rostlinný nebo olivový olej. Směs uložte do tuby nebo uzavíratelné nádoby a používejte na čištění zubů každé ráno. Dejte si velký pozor, abyste zubní pastu nespolkli.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button