Babské radyJídlo a receptyKrása

Neuvěřitelné – aspirin lze použít jako peeling. K čemu je dobrý? Odstraní veškeré jizvy, akné a vrásky!

Jizvy, skvrny, akné a vrásky – těch se zbavíte za pomocí levného peelingu, který si snadno vyrobíte doma. O kůži je opravdu potřeba pečovat, aby vypadala mladě a svěže co nejdéle. Navíc je třeba pokožku regenerovat a pravidelně odstraňovat veškeré nečistoty a odumřelé buňky.

Kosmetické produkty jsou mnohdy drahé a neúčinné. Plastická chirurgie zase stojí plno peněz. Zkuste proto tuto domácí metodu, která se skládá z cenově dostupných ingrediencí. Konkrétně aspirin má ve své lékárničce snad každý. Obsahuje kyselinu octovou a salicylovou – složky, které jsou silně protizánětlivé, analgetické a antipyretické. Beta-hydroxyl navíc dokáže rozpouštět tuky.

V prvé řadě je však třeba vyzkoušet, zda není naše pokožka příliš citlivá na reakci aspirinu. Malé množství si tak aplikujte na pokožku a počkejte, jak bude reagovat. Nestane-li se nic, můžete peeling aplikovat na celou tvář. Pokud ale zrudnete, bohužel.

Pro přípravu homemade peelingu z aspirinu budete potřebovat:

  • Pět rozdrcených aspirinů
  • Dvě lžíce medu
  • Jednu lžíci bílého jogurtu

 

Postup:

Nejprve si obličej opláchněte studenou vodou. Vezměte si žínku, namočte ji do čisté vody a položte na třicet sekund do mikrovlnky. Poté aplikujte na tvář na dobu asi deseti sekund, a to z důvodu, aby se vaše póry na obličeji otevřely. Nyní je čas aplikovat samotnou masku, smíchanou z uvedených složek. Aspirin zde právě figuruje jako zrníčka peelingu, kdy slupuje z vaší tváře starou pokožku. Masku nechte působit třicet minut, a poté si ji z obličeje důkladně smyjte a naneste hydratační krém.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button