Přírodní léčba

Nemůžete spát? Tyto rostliny do ložnice vám pomohou s usínáním

Celá řada z nás má potíže s usínáním. Tento problém s sebou může přinášet celou řadu potíží – špatná nálada, málo energie, nízká aktivita, zdravotní obtíže. Každý, kdo má takové potíže, vyzkoušel pravděpodobně již celou řadu různých řešení – lepší matrace, čaje pro spánek, přírodní prostředky, relaxační techniky. Velmi důležitá je však také kvalita vzduchu, zejména v místnosti, v níž spíme. A právě na kvalitu ovzduší mají výrazný vliv některé rostliny, které si nyní představíme.

Rostliny pro lepší ovzduší

Pokud chcete mít vaše ovzduší čisté a vhodné pro kvalitní spánek, vyzkoušejte některou z těchto rostlin.

  • Levandule

Levandule je rostlina, která má schopnost snižovat stavy úzkosti a deprese a zároveň podpoří i kvalitní spánek. Kromě toho snižuje krevní tlak a zpomaluje srdeční frekvenci.

  • Jasmín

Jasmín je rostlina, která má uklidňující účinky pro mysl i tělo. Může snižovat úzkost a podpořit lepší a kvalitnější spánek.

  • Aloe vera

Tato rostlina je jedním z nejefektivnějších čističů vzduchu. Kromě toho v noci uvolňuje kyslík. Velmi snadno se množí a nevyžaduje téměř žádnou péči, takže je snadné ji mít doma.

  • Hadí (tchýnin) jazyk

Tato rostlina je jednou z nejpopulárnějších čističek vzduchu. Je odolná a nepotřebuje téměř žádnou péči. Má úžasnou schopnost, stejně jako aloe vera, uvolňovat kyslík v noci. Eliminuje oxid uhličitý. Díky tomu podpoří váš lepší spánek. Také může filtrovat ze vzduchu některé běžné toxíny (benzen, trichlorethylen a formaldehyd).

  • Kozlík lékařský

Tato vytrvalá, kvetoucí rostlinka se využívá již po dlouhá staletí. Z kořene se vyrábí čaj nebo tinktura. Vdechování vůně pomáhá k rychlejšímu usínání. Pokud ji chcete pěstovat doma, vyžaduje alespoň 6 hodin denně přímé sluneční světlo.

  • Gardénie

Tato rostlina je velmi oblíbená a je to dobrá volba i do ložnice. Nabízí obdobné účinky jako valium, pokud jde o zmírnění úzkosti a podporu spánku. Její pěstování však vyžaduje pečlivou péči. Zvolte pro ni světlý prostor, ale nikoli přímé sluneční světlo.

  • Anglický břečťan

Tuto rostlinu využívá pro čištění vzduchu i NASA. Je nenáročná pro pěstování a nedávné studie poukazují na to, že může zlepšit některé příznaky alergie či astmatu. Buďte však opatrní v případě, že máte doma malé děti či domácí mazlíčky, je totiž jedovatá.

  • Bambusová palma

Pokud si pořídíte tuto rostlinku, rozloučíte se z pachy a toxíny z ovzduší vašeho domova. Nevyžaduje ani žádnou zvláštní péči. Postačí udržovat zeminu vlhkou (ne mokrou) a rostlinu umístit na světlé místo, nikoli do přímého slunce.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button