Přírodní léčbaZdraví

Máte tuk na játrech? Vyzkoušejte bodlák

Tuk na játrech je v současnosti velmi rozšířeným problémem, kterému se nevěnuje dostatek pozornosti. Úmyslně nazýváme tento jev problémem, protože tuk na játrech nemusí znamenat nutně nemoc, když se začne jejich stav včas léčit. Je to spíše jakýsi příznak, kterým si játra prochází, když preferujete nezdravé životní návyky před těmi mnohem zdravějšími.

Liver_CirrhosisOslabená játra hůře detoxikují organismus. Všichni víme, že játra mají v těle čistící úlohu, odstraňují z těla nebezpečné toxiny a další škodlivé látky. V dnešní době nám játra musí pracovat na 100%, jelikož se na trhu objevují mnohem tučnější potraviny, než dříve a také se skládají často z nezdravých surovin. Ke stavu našich jater přispíváme i tím, co děláme, tedy zejména nezdravým životním stylem zahrnujícím nedostatek pohybu, kouření, alkohol aj.

Symptomy onemocnění jater jsou velmi nespecifické

Potíže s játry jsou nejčastěji diagnostikovány a objeveny lékařem při náhodných nebo preventivních vyšetřeních ultrazvukovou technikou. Příznaky jater jsou nesourodé, mohou se vyskytovat na kůži, ale i poruchou zažívání, zvýšením krevního tlaku, akumulací přebytečné vody v oblasti jater a nadýmáním.

Na kůži se dost často objevují tmavé skvrny, vyrážka nebo svědivost pokožky. V neposlední řadě se objevuje i žlutá kůže nebo nažloutlé oční bělmo.

Nezdravé návyky a ztučnění jater

Tuk v játrech je lékařský název pro akumulaci tukových buněk v játrech, které se zde zmnožují. Jedná se v podstatě o běžný zdravotní stav u lidí konzumujících alkohol nebo u metabolického syndromu. Metabolický syndrom není nemoc sama o sobě, stejně jako tuk na játrech. Jedná se o soubor příznaků doprovázející různá onemocnění. Obojí je spojováno s rizikovými faktory, jako je vysoký krevní tlak, cukr, cholesterol a břišní tuk.

Velkou měrou můžeme ke zdravým játrům přispět zejména prospěšnou stravou. Zařaďte do svých jídelníčků více ovoce, zeleniny, ořechů a méně zpracovaných tučných a slaných potravin. Každý den se snažte o fyzickou aktivitu, protože ta je pro funkci jater velmi důležitá.

Přírodní řešení: Ostropestřec mariánský, artyčoky a olivy

Nejúčinnějším přírodním prostředkem na játra je „bodlák“. Jedná se Ostropestřec mariánský, jehož hlavní účinným lékem je silymarin. Ten chrání jaterní buňky před toxiny a jinými škodlivinami. Urychluje také proces regenerace jater. Je považován za jeden z nejlepších přírodních léků k úlevě od mnoha jaterních nemocí.

Současně se s Ostropestřcem mariánským nabízí ještě jedna rostlina, která má pozitivní účinky na játra, je to artyčok a jeho listy. Díky vysoké koncentraci účinné látky – cynarinu a dalších užitečných vlastností, má také příznivý vliv na krevní oběh a regeneraci jater – snižuje hladiny tuků a špatného cholesterolu v krvi. I když nemusí být tak známý jako Ostropestřec mariánský, jedná se o skvělé hepatoprotektivum, podobně jako olivy, vzhledem k účinné látce oleuropeinu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button