Babské radyHubnutíJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Překvapivé účinky šťávy ze zelí

Víte o tom, že obyčejná šťáva ze zelí dokáže působit proti rakovině? Přičemž zelí je cenově dostupné a recept naprosto jednoduchý…

Tato voda vás nejen uzdraví z rakoviny, ale také omladí. Zelná dieta je opravdu úspěšná, a to zejména z důvodu, že je tato zelenina dostupná po celý rok. Léčba tak trvá nepřetržitě. Ovšem jen málo lidí ví, jaké účinky v sobě zelí skrývá. Jedná se o hotový elixír mládí!

Jak je to možné? Zelí totiž v sobě skrývá velké množství vitamínu C, K, B6, vápníku, draslíku, manganu, thiaminu, antioxidantů, beta karotenu a indolu. Červené zelí pak obsahuje dvojnásob těchto složek, je proto účinnější než zelené zelí.

Pravidelná konzumace vody ze zelí má za následek snížení rizika obezity, diabetu, onemocnění srdce, ale také tato voda zlepšuje kvalitu pokožky, navyšuje energii a podporuje zdravé hubnutí. Další příznivý účinek je zaznamenán na žaludku – při žaludečních potížích, jako jsou například vředy. Zelí však rovněž působí proti rakovině. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, příznivě působí pro anemiky a hlavně obsahuje kyselinu listovou, což je vitamín potřebný zejména pro těhotné ženy a správný vývoj jejich plodu. Ocení jej však také ženy, které se otěhotnět teprve chystají. Voda ze zelí pomáhá také na revma a artritidu, zmírňuje nespavost a depresi.

Džus si vytvoříte za pomocí odšťavňovače. Nachystejte si čtvrtku nebo půlku zelí a 1/4 šálku vody. Vylepšit toto smoothie můžete také o dvě mrkve, jablko, kiwi, zázvor nebo pomeranč či řepu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button