KrásaPřírodní léčbaZdraví

Nejlepší tipy, jak využít sůl: Nebude to jen v kuchyni

Úloha soli v kuchyni je jasná, na úklid a leštění už méně. Věděli jste o tom, že sůl byla používána po staletí jako čistič v okolí domu? Zřejmě ne a má dalších spoustu účelů, pojďme se na ně podívat. Jedná se o velmi efektivní, levný a snadno použitelný prostředek. Zkuste tyto jednoduché triky.

Mravenci

Každému čas od času do domácnosti zavítají mravenci. Zbavit se jich můžete i bez použití chemikálií. Stačí nasypat trochu soli na parapety a jiné plochy, které jsou napadené mravenci. Sůl navíc snižuje i vlhkost v domě, kterou do sebe absorbuje.

Leštění mosazi, stříbra a mědi

Jak vyleštit stříbro, aby dostalo zpátky svůj lesk? Nemusí to být jen stříbro, sůl je schopná vyčistit také jiné kovy. Vše bude vypadat jako zbrusu nové. Stop korozi si můžete říct s obyčejnou solí, tak proč kupovat drahé přípravky. Sůl vmíchejte do trošky octa, rozpustí skvrny a špínu.

Čistič oken i dřezu

Pokud potřebujete vyčistit okna u auta nebo doma, použijte 1-2 polévkové lžíce soli a rozpusťte jí v 3,5 – 4 litrech vody. Osolenou vodou vyčistíte potřísněná okna od nečistot. Vaše okna budou čistá po hodně dlouhou dobu.

Mix teplé vody se solí nalijte do dřezu. Sůl uvolní tukové nánosy v jímce kanalizace a odtok bude fungovat zase jako dříve. Navíc zbavuje nežádoucího pachu.

Omlazení pleti

K omlazení pokožky použijte sůl. Spojte sůl s olivovým nebo levandulovým olejem. Touto směsí si masírujte celé tělo a pak se osprchujte, abyste opláchli všechnu špínu. Sůl je dobrým tělovým peelingem, protože odstraňuje odumřelé kožní buňky.

Projasnění barev

Věděli jste o tom, že sůl dokáže obnovovat barvy? Pokud chcete, aby vaše bílé záclony opět zářily, vyzkoušejte sůl. Její super schopností je vrátit barvu vybledlému koberci i jiné tkanině.

sůl Stačí jen koncentrovaná slaná voda a třít s ní koberec. Bude vypadat jako nový a navíc vyčistíte zaschlé skvrny.

Bolesti zubů a vřídky v ústech

Sůl zabírá v praxi na bolest zubů a různé afekce v dutině ústní. Rozpusťte sůl v teplé vodě a krouživým pohybem jí převalujte v ústech. Je to úžasná ústní voda. Pokud jí užijete vnitřně, má projímavé účinky. Zuby rovněž fantasticky vybělí. Ve směsi soli a jedlé sody budou vaše zuby zase krásně zářivé bez vedlejších účinků.

Suché oblečení v zimě

Sůl zabraňuje smrštění oblečení. V závěru praní v ruce přidejte trochu soli a nechte oblečení proschnout venku na slunci a vzduchu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button