Přírodní léčbaZdraví

Nejlepší anti-aging bylinky pro játra

Největším orgánem je kůže, druhým potom játra. Tyto dva orgány hrají zásadní roli při zastavení procesu stárnutí. Játra jsou navíc důležitá i pro zbytek orgánů. Mohou přijít až o 75% své hmotnosti, přesto dorůstají a objevuje se zde nová tkáň se zdravými buňkami.

Játra filtrují krev z trávicího traktu a přenášejí ji do jiných částí těla. Regulují hladinu cukru v krvi, čistí od toxinů a chemických látek. Vzhledem k nemocnosti jater v podobě hepatitidy, cirhózy, fibrózy a rakoviny je důležité zmínit bylinkovou terapii.

Jak játra stárnou

V návaznosti s věkem na 20 let u žen a 25 u mužů se přívod krve do jater snižuje. Stejně tak i metabolické a detoxikační schopnosti. Pro tělo už není tak snadné napravovat záněty a bojovat s chemickými škodlivinami, viry a alkoholem. Na 60 let věku pak počet jaterních buněk klesá včetně produkce a 80 letý člověk má polovinu jaterních buněk.

Bylinná terapie

Bylinky mají přirozeně hojivé a regenerační schopnosti. Zde jsou ty, jejichž podíl na správné funkci jater mají skutečný význam.

Ostropestřec mariánský

játraTato bylina nepochybně chrání buňky jater od toxického poškození a je také vhodná pro stabilizaci hladiny cukru v krvi. To jsou důvody, proč je ostropestřec považován za top detoxikační anti-aging bylinku na játra. Je používán více, než 2000 let. Standardní dávka je 50 až 300 mg, nebo 2 – 3 tablety denně.

Lékořice

Lékořice se běžně používá jako přísada do cukrovinek, ale málokdo ví, že je to anti-aging bylina, která má moc chránit játra. Ostropestřec mariánský a lékořice jsou známé pro své schopnosti prevence u cirhózy a hepatitidy jater. Tato bylina také odstraňuje bakteriální toxiny z trávicího traktu a během detoxikace pomáhá chránit střevní stěny.

Listy artyčoku

Tato rostlina je další extrémně silný anti-aging pro detoxikaci jater. Snižuje hladinu cholesterolu a chrání játra před toxiny. Tato bylina je také významná pro stimulaci vylučování žluči a lepší průtok žlučových cest, což životně důležité, protože žluč obklopující játra, by mohla způsobit škody. Nejlepší je používat 6 gramů denně k dosažení omlazujícího efektu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button