Babské radyHubnutíKrásaNezařazenéZdraví

Nejhorší návyky způsobující břišní tuk

Plavková sezóna je za rohem a my více než kdy jindy nenávidíme svůj břišní tuk. Někteří lidé ve skutečnosti nejsou tlustí, ale kolem bříška se jim pneumatiky vyvinou kvůli nadměrnému hromadění tuku. Břišní tuk vzniká z různých důvodů a mezi ty nejčastější patří špatné každodenní návyky. Je důležité znát návyky způsobující břišní tuk, abyste se jich mohli vyvarovat. Zde jsou ty nejnebezpečnější z nich:

Stravování pozdě v noci

Je pravda, že vaše tělo spaluje tuk, zatímco spíte, ale ne, když spíte s plným žaludkem. Spánek s plným žaludkem způsobuje vyšší riziko vzniku břišního tuku a špatného trávení. Pamatujte také na lehkou večeři a snězte jí nejlépe tři hodiny předtím, než jdete spát.

Časté pití sladkých limonád

Sycené nápoje jsou největšími viníky vaší rostoucí hmotnosti a břišního tuku. Obsahují velké množství rafinovaného cukru a kalorií, které způsobují přibývání na váze, hlavně v oblasti břicha. Navíc podporují chuť k jídlu, především touhu po sladkostech a dalších nezdravých potravinách. Místo slazených nápojů je lepší si vybrat výživnější nápoj, co říkáte?

Nedostatek spánku

Pokud nemáte dostatek spánku, vaše tělo produkuje nadbytek kortizolu. Ten zvyšuje vaši touhu po sladkém a vy končíte přeplněni kaloriemi. Dostatek spánku naopak pomáhá produkovat leptin, který pomáhá kontrolovat vaši chuť k jídlu, a tedy i riziko tučného bříška.

Přeskakování jídel

Většina z nás si myslí, že když vynechá nějaké jídlo, pomůže nám to zhubnout, že? Ale to je omyl. Tento zlozvyk způsobí, že budete jíst méně často, ale větší porce, tudíž vaše tělo bude schraňovat více tuků. Vždy si dávejte menší jídla během celého dne a nikdy žádné jídlo nevynechávejte, neboť vaše tělo rychleji absorbuje tuky, když máte hlad.

Mnoho času na PC či mobilu

Patříte mezi jedince, kteří tráví většinu volného času na sociálních sítích nebo svůj zrak schovávají v telefonu? Pak máte poměrně vysokou pravděpodobnost, že se vám tuk v břišní oblasti bude ukládat. Neustálé sezení na židli bez jakéhokoli pohybu si může vybrat vysoké mýtné na vaší postavě.

Sledování televize nebo mluvení během jídla

Pokaždé je nutné udržovat kontrolu nad tím, kolik čeho sníte. Když při jídle mluvíte nebo se díváte na televizi, ztrácíte přehled o ostatních věcech, a nakonec můžete sníst mnohem více, než potřebujete. Vaše tělo totiž nepostřehne, že jste již nasycení a prostě pokračuje v jídle, dokud váš oblíbený pořad neskončí.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button