Babské radyJídlo a receptyKrásaZdraví

Nejhorší jídlo pro pleť – tomu se vyhněte

9 z 10 dívek se potýká s kožními problémy. Existuje mnoho komerčních produktů, ale ne všechny fungují, nebo přinášejí jen dočasné výsledky. To, co dáte na kůži, má pouze krátkodobé účinky, ale to, co jíte, může mít dlouhodobé ozdravné účinky. Jsme to, co jíme a všichni to víme. Zde je nejhorší jídlo pro pleť, které mají za následek, že se kůže přehnaně mastí a tvoří se akné.

Cukr

Jak všichni víme, cukr není dobrý pro štíhlou linii. Ale ovlivňuje i vzhled vaší pleti. Cukr podporuje produkci kožního mazu, takže je vaše pleť mnohem mastnější. Zvýšená hladina cukru v krvi má za následek rychlý zánět v těle, který se projevuje i na vaší pleti.

Mléčné výrobky

Mléčné výrobky obsahují tuk a příliš mnoho mléka a mléčných výrobků ve vaší stravě může vyvolat nadbytečnou produkci kožního mazu, takže vaše pleť bude vypadat mdle. Laktóza vám může způsobit i další problémy, například průjmy, křeče nebo bolesti hlavy.

Bramborové chipsy a další smažené pochutiny

Proč jsou bramborové lupínky tak špatné? Není to to, co obsahují, ale to, co jim chybí – schopnost uspokojit vaše tělo. Z jedné hrstky chipsů se může rychle stát konzumace celého balení, protože naše tělo stále čeká, až se bude cítit plné. Příliš velké množství chipsů vede k tomu, že váš systém bude zahlcen velkým množstvím tuků, které si následně najdou cestu z těla ven přes mazové žlázy a póry na kůži.

Fast food

Jídlo z rychlého občerstvení je většinou smažené a plné nasycených tuků. Obojí může zahltit žaludek a vést k nadprodukci žaludečních šťáv a pálení žáhy. Cokoliv, co ovlivňuje žaludek, má negativní vliv na zdraví pokožky.

Hladká mouka

Rafinované mouky a hladké mouky se vyrábí z obilí, ze kterého jsou odstraněny všechny základní živiny a vláknina. Takovéto mouky se obvykle používají při pečení, do těstovin atd. a jsou zodpovědné za to, že kožní žlázy produkují více mazu.

Tučné maso

Mastné maso jako vepřové, hovězí, šunka, jehněčí a další je bohaté na nasycené tuky, které se ukládají v těle a souvisí s vyšší hladinou cholesterolu. Mají také vliv na pokožku, která je mastnější a náchylnější k akné.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button