Babské radyBylinkyPřírodní léčba

Nejen pampeliškové květy a listy nabízejí zdravotní výhody

Léčivé účinky pampeliškových květů i listů zná každý z nás. Ne každý však ví, že tato žlutě kvetoucí bylinka má léčivý i kořen.

V tradiční čínské medicíně se její kořen používá při léčbě onemocnění jater, střev a plic. Mnoho kultur jej také doporučuje ženám, které kojí nebo procházejí obdobím menopauzy.

Výhody pampeliškového kořene

Mezi velké výhody patří schopnost detoxikovat játra, podporovat dobré trávení, léčit záněty a schopnost snižovat riziko výskyt rakoviny.

  • Péče o játra

V tradiční medicíně se kořen pampelišky používá jako prostředek pro očistu jater. Obsahuje totiž velké množství železa, vitamínu A a vápníku. Tyto látky jsou klíčem ke zdravím játrům. Díky této vlastnosti se pampeliškový kořen velmi často objevuje ve směsích určených právě pro detoxikaci jater.

  • Podpora trávení

Díky tomu, že kořen stimuluje produkci žaludečních kyselin, pomáhá při trávení mastných a tučných potravin. Také podporuje chuť k jídlu a pomáhá v boji proti plynatosti. Je to bohatý zdroj inulinu, což je prebiotická vláknina, jež má pozitivní vliv na činnost střev.

  • Pomoc v boji proti zánětům

Kořen pampelišky obsahuje fytonutrienty, které patří mezi antioxidanty. Díky nim a esenciálním mastným kyselinám pomáhá v boji proti zánětům orgánů i kloubů.

  • Podpora kardiovaskulárního zdraví

Vzhledem k tomu, že má diuretické účinky, může být kořen pampelišky nápomocný v boji proti vysokému krevnímu tlaku. Také pomáhá kontrolovat hladinu cholesterolu. To vše napomáhá k normálnímu fungování kardiovaskulární soustavy.

Používání pampeliškového kořene

Sušený pampeliškový kořen si můžeme zakoupit ve formě kapslí nebo jej lze používat jako sušený prášek. Někdy je k dispozici i tinktura. Ze sušeného kořene lze připravit i alternativu kávy to především v případě, že dáváte přednost nápojům bez kofeinu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button