Přírodní léčbaZdraví

Nedávná studie potvrzuje, že pití kávy snižuje riziko onemocnění

Dopřáváte si kávu každý den, jen příležitostně nebo kávu nepijete a věříte, že je nezdravá? Ať už na tento kofeinový nápoj máte jakýkoliv názor, my vám přinášíme článek o posledním výzkumu konzumentů kávy.

Podle amerických statistik a výzkumů z posledních deseti let odborníci zjistili, že lidé, kteří pravidelně pijí kávu, trpí mnohem méně na vážné a smrtelné nemoci, jako jsou například srdeční choroby nebo diabetes, ve srovnání s těmi, kteří kávu nepijí vůbec. Skupina odborníků také zjistila, že čím více si účastníci kávu dopřávali, tím nižší bylo riziko onemocnění.

Proč je káva tak zdravá?

Otázka zní, jak je to možné? Káva totiž obsahuje vysoké množství zdravých a biologicky aktivních látek, včetně fenolové kyseliny, draslíku a kofeinu. Ty snižují riziko srdečního selhání.

coffee-1149035_960_720Studie použila údaje z jiné práce, která provedla výzkum na téměř 90 000 dospělých účastníků, kteří neměli v anamnéze rakovinu nebo kardiovaskulární onemocnění, od roku 1998 do roku 2009. Účastnící po celou dobu studie hlásili spotřebu kávy spolu s dalšími dietními a zdravotními informacemi, které se v průběhu porovnávaly s počátečním stavem. Ke konci studie bylo z celkově přihlášených účastníků zaznamenáno necelých 9 000 úmrtí. A kromě dalších rizikových faktorů, jako je například kouření, vědci zjistili, že konzumenti kávy měli menší pravděpodobnost onemocnění. Jejich riziko bylo nejnižší, pokud pili denně čtyři až pět šálků kávy. Káva tak snižovala rizika nemocí, jako jsou onemocnění srdce, plic, chřipka a cukrovka. Dokonce bylo i zaznamenáno, že káva potlačovala sebevražedné myšlenky. U rakoviny to však bylo komplikované. Pokud účastníci trpěli rakovinou jater, káva jim spíše škodila.

Káva jako součást jídelníčku

Je ale nutné podotknout, že tato studie nedokazuje, že káva život prodlužuje. Ukazuje jen, že snižuje rizika onemocnění a pokud již lidé trpí nějakým závažným onemocněním, nemusí jim vždy pití kávy prospívat.

Jak můžete vidět, pití kávy může být i součástí zdravého jídelníčku a vyváženého životního stylu a může dokonce odvést dlouhodobou prospěšnou práci. Proto se kávy nebojte a dopřejte si denně alespoň jeden šálek.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button