HubnutíPřírodní léčbaZdraví

Naučte se milovat zimu!

Spánek v chladné místnosti je užitečný. Podporuje funkci metabolismu, což dále příznivě ovlivňuje funkci tuku.

Pro správnou funkci metabolismu potřebujeme spánek. Jen ten zajistí naše zdraví a nedávné studie ukázaly, že navíc pokud spíme v chladné místnosti, a to ač neradi, pak se zlepšuje celkový stav naše kondice. Zajímavostí totiž je, že spánek v chladné místnosti mění náš hnědý, čili zdravý tuk v těle na potřebnou energii, která navíc navyšuje funkci našeho metabolismu.

Vědci se donedávna domnívali, že dospělé osoby hnědým tukem nedisponují. Studie a experimenty je však přivedly k opaku, dospělý člověk má hnědý tuk o přibližném objemu čajové lžičky a nachází se v krku a horní části zad. Tato hnědá tuková tkáň je nesmírně důležitá, protože na rozdíl od té bílé je metabolicky více aktivní. Laboratorní studie, provedené na myších ukázaly, že cukr musí být odebrán z krevního oběhu, aby mohlo začít ono spalování kalorií a udržování normální teploty těla.

Zkoumal se rovněž vliv klimatických podmínek v ložnicích. Proto vědci uspali vybrané účastníky na několik měsíců. Během dne žili běžný život, ale o nocích byli podrobeni uspání. Vědci rovněž změnili jejich jídelníček, aby upravili příjem jejich kalorií. Účastníci experimentu spali v místnosti, vyhřáté na čtyřiadvacet stupňů. V dalším měsíci to bylo již jen devatenáct stupňů, což podle vědců mělo zařídit stimulaci hnědého cukru a ne obvyklý třes, který v zimě pociťujeme.

V dalším měsíci se zase teplota upravila na čtyřiadvacet, pak na sedmadvacet. Během této doby vědci poctivě zapisovali tělesné funkce a ukázalo se, že u mužů devatenáct stupňů zvýšilo funkci hnědého tuku dvakrát tak než je obvyklé. Rovněž se zvýšila hladina citlivosti na inzulín, který je ovlivněn hladinou cukru v krvi. Tyto studie nakonec ukázaly, že mohou být časem prospěšné rovněž k předcházení diabetu a dalších chorob.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button