HubnutíPřírodní léčbaZdraví

Mořská sůl není jen zdravější alternativa soli klasické. Posílí imunitní systém, podpoří hubnutí, ale benefitů je mnohem více

Všichni víme, že nadbytek soli ve stravě není pro naše tělo zdravý. Pokud však používáme pravou mořskou sůl, má celou řadu benefitů, které může našemu tělu poskytnout. K dostání je varianta hrubozrnná nebo jemně mletá. Ničím výjimečným není ani mořská sůl obohacená o různé druhy sušených bylinek.

Co je vlastně mořská sůl?

Jedná se o druh soli, který vzniká odpařováním mořské vody. Tento způsob získávání soli používali lidé již v dobách dávno minulých. Obsahuje stopy velkého množství tělu prospěšných minerálů. Její složení a vlastnosti závisí na místě, kde se získala. Díky tomu existují různé druhy mořské soli. Obsahuje velké množství sodíku, dále pak draslík, fosfor, vápník, železo, jód, mangan, hořčík nebo zinek. Minerálů je však daleko více.

Přínosy mořské soli pro naše zdraví

Kromě používání při přípravě pokrmů můžeme mořskou sůl využít i k péči o naše tělo. Podívejte se alespoň na některé benefity, které může naše tělo jejím používáním získat.

Rovnováha pH našeho těla

Tento úkol pomáhá realizovat hořčík. Ten podporuje snižování překyselení krve.

Podpora imunity

Aktivitu imunitního systému posilují některé druhy minerálů obsažené v mořské soli. Alkalizační účinky soli navíc brání v množení bakterií a virů a tím naše tělo chrání proti různým druhům infekčních onemocnění.

Podpora trávení a pomoc při hubnutí

Reguluje sekreci trávicích šťáv, strava se tak nehromadí v trávicím traktu. Nižší obsah sodíku podporuje hubnutí.

Pozitivní vliv na mozek, nervový systém a svaly

Jestliže chceme, aby naše tělo fungovalo tak, jak má, potřebujeme mu dodávat dostatek elektrolytů. Patří mezi ně také sodík, chlor nebo draslík. Ty jsou obsaženy v mořské soli. Sodík navíc podporuje přenos nervových impulsů, které umožňují komunikaci mezi mozkem, nervovou soustavou a svaly.

Zmírňování svalových křečí

Také se vám někdy stává, že se u vás po delším tréninku nebo namáhavém cvičení objeví svalové křeče? Důvodem je ztráta elektrolytů z těla. Než jdete cvičit dodejte tělu vodu s mořskou solí, doplníte tak potřebné elektrolyty a tělu dodáte hydrataci. Další možností je pak koupel postižené části těla ve vodě s mořskou solí, můžete tak pomoci zmírnit nepohodlí.

sůl na lžíci
Mořská sůl

Mořská sůl v péči o tělo

Mořskou sůl nemusíme používat pouze ve stravě, ale i jako prostředek určený k péči o tělo. Podívejte se na některé možnosti jejího využití.

Pomoc v boji proti revmatoidní artritidě

Vzhledem k tomu, že nabízí protizánětlivé vlastnosti, může pomoci snižovat bolest, kterou způsobuje revmatoidní artritida. Připravit si můžeme koupel s obsahem mořské soli.

Podpora exfoliace

Mořská sůl má hrubou a zrnitou strukturu, můžeme ji velmi snadno využít při výrobě domácích exfoliačních přípravků. Pomůže odstranit odumřelé kožní buňky, zlepší krevní oběh a podpoří omlazení pokožky celého těla.

Uvolnění bolavých nohou

Připravme svým nohám dokonalou koupel s obsahem mořské soli a několika kapkami esenciálního oleje z levandule, rozmarýnu a máty. Podpoříme lepší krevní oběh, zjemníme hrubou kůži chodidel a omezíme bolestivost nohou.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button