KrásaPřírodní léčbaZdraví

Mořská sůl nabízí celou řadu výhod pro naši pokožku

Mořská sůl se získává odpařováním mořské vody. Je obohacená o minerály a má antibakteriální vlastnosti. Nachází různé způsoby uplatnění v kosmetice. Nalezneme ji v celé řadě kosmetických produktů a můžeme ji přidat i do kosmetických přípravků vyráběných doma. Přírodní přípravky obsahující mořskou sůl mohou pomoci při léčbě akné a očistit pleť od nečistot.

Proč je slaná voda přínosem pro pokožku?

Kromě toho, že obsahuje celou řadu minerálů, je přirozeným detoxikantem. Minerály v ní obsažené absorbují toxiny, zklidňují pokožku a zadržují v ní tolik potřebnou vlhkost. Kromě toho se jedná o antimikrobiální sloučeninu. Slaná voda může pomoci urychlit hojení poškozené pokožky. Funguje jako prevence proti bakteriální infekci a navíc pomáhá vytahovat nečistoty z pokožky. I to urychluje její hojení. Koupele ve vodě s mořskou solí mohou pomoci zmírnit zánětlivé kožní obtíže.

Mořská sůl na akné

Díky antibakteriálním vlastnostem mořské soli a obsahu stopových minerálů ji lze použít jako doplňkovou lokální léčbu akné. Zmírňuje záněty kůže a eliminuje nepohodlí, které způsobují infikované póry.

  • Peeling

Smícháme 1 šálek jemné mořské soli, 1/2 šálku mandlového oleje nebo oleje z hroznových jader a 10 kapek esenciálního oleje z čajovníku. Jemně zvlhčíme pokožku a peeling opatrně vmasírujeme, necháme působit 5 minut.

Mořská sůl na mastnou pleť

Mořskou sůl smícháme s citronovou šťávou. Ta má stahující účinky a může snížit množství produkovaného kožního mazu. Směs opatrně vmasírujeme do pokožky a necháme působit 5 minut.

mořská sůl

Mořská sůl pro exfoliaci

Hrubá textura mořské soli může pomoci odstranit odumřelé kožní buňky a zabránit v ucpávání pórů. Postačí smíchat mořskou sůl s nosným olejem (mandlový, olivový, kokosový) a použít jako exfoliant. Také můžeme přidat nějaký esenciální olej pro příjemnou vůni.

Koupel s mořskou solí

Přidání mořské soli do koupele může pomoci léčit příznaky ekzému a větších oblastí zanícené pokožky na těle. Bylo zjištěno, že mořská voda pomáhá snižovat svědění a podráždění pokožky. Je bohatá na minerály jako je vápník, hořčík, draslík a železo, může tak pomoci snížit výskyt atopické dermatitidy nebo ekzému.

Mořská sůl pro krásné nehty

Mořská sůl je ideální volbou pro posílení nehtů a na odstranění odumřelé kůže z nehtové kůžičky. Má antimikrobiální vlastnosti. Ty pomáhají odstraňovat choroboplodné zárodky a bakterie, které jsou příčinou nehtové infekce.

  • Koupel pro nehty s obsahem mořské soli

Smícháme 1 lžičku mořské soli, 1 lžičku jedlé sody, trochu citronové šťávy a 2-3 kapky levandulového olej. Směs vmícháme do misky s teplou vodou a namočíme do ní nehty, alespoň na 10 minut. Následně řádně opláchneme a naneseme krém na ruce.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button