Krása

Mléko a med k péči o obličej. Jaké výhody tato jednoduchá směs přináší?

Kombinace mléka a medu nabízí pokožce obličeje celou řadu benefitů. Obě tyto suroviny se k péči o pleť používají již od dob starověku. Směs mléka a medu má pozitivní vliv v boji proti stárnutí pokožky. Podle legend prý samotná Kleopatra každý den využívala koupel v mléce, aby si zachovala zářivý a mladiství vzhled.

Pozitivní přínosy mléka a medu

Kyselina mléčná, která se nachází v mléce, působí jako dokonalý hydratační prostředek. Kromě toho pomáhá zlepšit vzhled pokožky tím, že redukuje drobné vrásky. Pokožka je pevnější a pružnější. Mléko má také mírné exfoliační účinky.

Med působí nejen jako hydratační prostředek, ale také má změkčující účinky. Dokáže v pokožce udržet vlhkost a zachovat jí jemnost. Výhodou je také udržování správného pH, které je zásadní prevencí proti tvorbě vyrážek. Jeho nerovnováha narušuje přirozenou bariéru pokožky. Díky svým antimikrobiálním vlastnostem může med pomoci hojit drobné ranky nebo některé kožní obtíže, pomáhá v boji proti akné.

tekutý med v misce

Mléko a med jako mycí prostředek

Směs mléka a medu může pomoci pokožku hydratovat a bojovat proti bakteriím, které způsobují třeba akné. Díky tomu bude pokožka zdravá a čistá. Do misky dáme 1 polévkovou lžíci organického medu, přidáme 2 lžíce mléka a obě suroviny dokonale promícháme. Do vzniklé směsi namočíme kosmetický tamponek a krouživými pohyby ji naneseme na obličej. Necháme působit po dobu deseti minut a následně pečlivě omyjeme. Pak použijeme tonikum a hydratační pleťový krém.

Mléko a med jako pleťová maska

Maska zklidní pokožku a navíc podpoří její hydrataci. Je vhodná pro všechny typy pleti, zvláště pak pro tu suchou. Připravíme si misku, kterou můžeme použít do mikrovlnné trouby, nebo kastrůlek na kamna. V nádobce smícháme 1 polévkovou lžíci organického medu a 1 polévkovou lžíci mléka, směs dobře promícháme a mírně zahřejeme. Následně naneseme na obličej a necháme působit po dobu 15 minut. Umyjeme a použijeme pleťové tonikum a hydratační krém.

Mléko a med jako peeling

Do misky dáme 1 lžičku organického medu, 1 lžičku mléka a 1 polévkovou lžíci jemně mletých ovesných vloček nebo mandlí. Pro citlivou pokožku jsou vhodnější ovesné vločky. Směs jemně vmasírováváme, po dobu pěti minut, do pokožky obličeje, vyhýbáme se očnímu okolí. Následně pečlivě omyjeme a použijeme tonikum a hydratační krém.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button