KrásaZdraví

Měsíček je kouzelná přísada určená k péči o pleť

Extrakt z této rostliny používá ajurvédská medicína již celá staletí. Její domovinou jsou oblasti severní Afriky a Eurasie.

Proč je měsíček dobrý pro pokožku?

Obsahuje celou řadu užitečných fytochemikálií, které jsou šetrné k naší pokožce. Patří mezi ně, kromě jiných, i flavonoidy nebo karotenoidy. Antioxidační a protizánětlivé vlastnosti poskytují alfa a beta amyrin, lupeol nebo quercetin. Bylinný extrakt z měsíčku připravený pomůže zklidnit podrážděnou pokožku, záněty a podpoří rychlejší hojení ran. Pokud jej budete správně používat, omladí vaši pleť a ta pak bude vypadat jemnější a mladší.

V jakých formách si můžete měsíček pořídit

Jednou z nich je esenciální olej, který se k péči o pleť používá velmi často. Lze jej používat samostatně nebo v kombinaci s vhodnými oleji nosnými. Mezi ty patří olej kokosový nebo olivový. Esenciální olej lze používat v pleťových vodách, mastech nebo krémech. Další možností je forma prášková. V tomto případě jej lze používat pro léčbu ran nebo infekcí. Kromě výše zmíněných variant je měsíček dostupný také jako tinktura, kapsle a dokonce i jako bylinný čaj.

Jaké zdravotní přínosy má měsíček pro pokožku?

Zdravotních přínosů je celá řada. Pojďme se na některé z nich blíže podívat.

Omlazení pokožky

Květy měsíčku obsahují karotenoidy. Ty pomáhají stimulovat regeneraci nových kožních buněk. Pokožku hydratuje a dodává jí výživu kyselina linolová. Bylinný extrakt připravený z měsíčku zvyšuje produkci kolagenu. Tím eliminuje výskyt jemných linek a vrásek. Díky tomu bude pokožka viditelně hladší.

Zklidnění zánětu

Díky terpenoidům (lupeol a beta amyrin) má měsíček dokonalé protizánětlivé vlastnosti. Lze jej tedy použít pro zklidnění zánětlivých stavů, které způsobují některé kožní nemoci (akné, růžovka, alergie).

Podpora hojení ran

Fenolové sloučeniny (flavonoidy, fenolové kyseliny) a saponiny poskytují měsíčku antibakteriální vlastnosti. Ty mají pozitivní vliv při léčbě ran. Měsíček pomáhá zvyšovat průtok krve do rány, tím poskytuje buňkám větší výživu a kyslík. Ty jsou potřebné právě pro rychlejší hojení ran.

měsíček

Ochrana proti slunečním paprskům

Škodlivé UV paprsky mají na naši pokožku negativní vliv. Můžou být příčinou předčasného stárnutí pokožky a dokonce můžou způsobovat rakovinu kůže. Měsíček obsahuje velké množství antioxidantů, které pomáhají zachycovat volné radikály škodící pokožce.

Jakými způsoby lze používat měsíček k péči o pokožku?

Pro zklidnění pokožky lze použít balzám nebo mast. Další variantu představuje pleťové tonikum. Esenciální olej nebo výtažky mohou být přidávány do mýdel nebo peelingů.

Ve většině případů snášejí měsíček všechny typy pokožky. Má pozitivní vliv i na kůži suchou, podrážděnou nebo citlivou. Před jeho větším používáním je však dobré provést test snášenlivosti.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button