Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Melounová semínka vám rozhýbou střeva: Zjistěte, jak je zužitkovat

Všichni se zřejmě shodneme na tom, že vodní meloun je osvěžující hlavně v horkých letních dnech. Je plný šťavnaté vody se spoustou živin, takže díky tomu má i čistící schopnosti.

Málokdo však ví, že se dají využít i melounová semínka. Kdo je považuje za odpad, plete se. Jsou velmi efektivní v tom, že při procházení trávicím traktem zlepšují proces trávení. Byla by tedy škoda jich nevyužít.

melounNa řadu tedy přichází i úvaha o tom, jak je vlastně zužitkovat. Jejich léčivá moc spočívá v jejich uvaření. Semena obohatí vodu živinami a vlákninou, která je velmi důležitá na podporu vyprázdnění stolice. Ovlivňuje také hojení střeva po útoku parazitů. Zlepšuje stav zánětu a žloutenku. Je velmi dobrou doplňkovou léčbou k různým druhům nemocí střev a jater.

Melounová semínka jsou také přírodním diuretikem. Připravte si z nich tento nápoj a uvidíte, že je prospěšný i na podporu funkce ledvinového systému. Může pomoci odstranit malé ledvinové kamínky. Mimo těchto vlastností mají melounová semínka schopnost chovat se jako antioxidanty. Obsahují sloučeniny citrulinu, jakožto organického komplexu, který rozšiřuje krevní cévy a usnadňuje jim rychleji pracovat. Semínka z vodního melounu jsou také užitečná při vysokém krevním tlaku, angině pectoris a ateroskleróze. Recept je navíc velmi jednoduchý.

Domácí recept na melounová semínka

Rozdrťte melounová semínka na hrubší prášek a dejte vařit do 2 litrů vody na čtvrt hodiny. Tuto směs je dobré používat dva dny, poté si udělat s pitím přestávku. Během několika příštích týdnů je nutné léčbu opakovat. Melounová sezóna už pomalu začíná a s blížícím se létem budete mít možnost koupit meloun téměř na každém rohu.

Na závěr vám potvrdíme účinnost semínek i slovy lékařských odborníků. Melounová semínka zlepšují funkci srdce, svalových buněk v lidském těle a zvyšují paměť společně s koncentrací. Melounová semínka jsou plná zdravých živin: železa, hořčíku, vitamínu A, B, C, antioxidantů, vápníku, manganu a niacinu. Určitě byste měli tento zázračný čaj z melounových semínek i vyzkoušet. Přinese vám a celé rodině řadu zdravotních výhod.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

omentářů

  1. Mě by zajímalo, jestli by nebylo možné zužitkovat semínka při výrobě smoothies.Rozmixovat spolu s melounem i semínka, nebo je nutné je usušit a pak ozmixovat a uvařit čaj? Přijde mi to zbytečné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button