Přírodní léčbaZdraví

Medové obklady na kašel! (pro děti starší šesti měsíců a dospělé)

Podstatou této léčby je přírodní metoda používána k onemocnění dýchacích cest doprovázející kašel. Med dokáže pomoci vylučovat hlen z plic a průdušek. Kašel člověka až dáví a tento zázračný obklad eliminuje ten nejhorší kašel za jednu noc.

Samozřejmě, že o léčivých účincích medu slyšíme dnes a denně od malička, protože si ho přidáváme během nemoci do čaje. Med však lze použít také na obklad.

Budete potřebovat:

  • Med
  • Mouku
  • Rostlinný olej
  • Tenkou látku
  • Ubrousek
  • Lepící pásku

Postup:

medMouku smíchejte s malým množstvím medu, až se vám dostane směsi, která by se neměla lepit na ruce. Přidejte malinko zmiňovaného oleje a trochu této směsi dejte na ubrousek a ten položte na gázu nebo starší tenkou látku. Umístěte na hruď nebo na záda a zafixujte nejlépe šetrnou lepící páskou, kterou koupíte v lékárně. Poté si oblečte pyžamo a jděte spát.

Už po dvou až třech hodinách se vaše dítě nebo vy, budete cítit výrazně lépe. Po celé noci evidujete výraznou úlevu.

V rámci tohoto receptu lze směs pro dospělé vylepšit o hořčici, která zvýší svou účinnost. Počítejte však s tím, že se budete v noci aktivně potit, a že vám zvlhne i prostěradlo. Je s tím potřeba počítat a postel si vybavit provizorním ručníkem nebo nepromokavou podložkou. Tento recept klidně aplikujte každý den po celou dobu nemoci.

Varování – tento recept byste neměli aplikovat dětem mladším šesti let, a rovněž dětem, které trpí kožními problémy nebo mají poranění kůže.

Všímejte si také případné alergii na med, která se projevuje otoky či zarudnutím kůže.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button