Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Co s medem a skořicí? Léčit se!

Jen tento mix vám ušetří mnoho zdravotních neduhů. Brojí za něj i čínská medicína. A to již po staletí. K čemu je tedy skořice s medem dobrá? Například, pokud vás trápí nepříjemný zápach z úst.

 1. Takto to alespoň řeší jižní Amerika dodnes – jedna polévková lžíce medu a skořice a trocha teplé vody je zbaví tohoto zápachu na celý den.
 2. Na nachlazení zkombinujte jednu polévkovou lžíci medu a 1/4 skořice – uzdravíte se již za tři dny, a to včetně chronického kašle.
 3. Na vysokou hodnotu cholesterolu si uvařte čaj se dvěma lžícemi medu a třemi čajovými lžícemi skořice – do dvou dnů máte cholesterol v normě.
 4. Lžička skořice a dvě polévkové lžíce medu v horké vodě jsou zase nejlepší na artritidu. Pijte tuto směs dvakrát denně – ráno a na večer.
 5. Pokud vás trápí trávení, smíchejte dvě polévkové lžíce medu a skořice a ty požívejte před každým jídlem.
 6. Rovněž pasta této kombinace, rozetřená jako pomazánka na chlebu, řeší viry a případnou chřipku nebo srdeční infarkt.
 7. Na infekce žlučníku pomůže jedna čajová lžička medu a pár lžic skořice. Bolestí břicha se zbavíte půl lžičkou medu a půl lžičkou skořice – pijte ráno a odpoledne, pomůže to i na žaludeční vředy.
 8. Věčný boj s váhou vyřeší také pasta této kombinace. Tu lze navíc v rámci estetiky aplikovat rovněž na obličej jako masku. Tu však nechte účinkovat přes noc a ráno ji opláchněte.
 9. Na bolesti zubů je perfektní pět lžiček medu a jedna čajová lžička skořice. Tuto kombinaci naneste na nemocný zub a opakujte třikrát denně.
 10. Kousance od hmyzu, anebo ekzémů se zbavíte stejným mixem.
 11. Proti padání vlasů je zase efektivní smíchat jednu polévkovou lžíci medu, skořice a olivového oleje.
 12. Nakonec chcete zůstat mladí? Pijte čaj s medem a skořicí!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button