V období menopauzy může žena pociťovat různé nepříjemné příznaky. Mezi ty nejčastější patří návaly horka, poruchy spánku, změny nálad, osteoporóza nebo suchost pochvy. U každé ženy se mohou objevovat v různých frekvencích a v různé intenzitě. Je to období velmi náročné. Pomoci mohu bylinky a doplňky stravy.
Doplňky stravy
Jedná se o přípravky s obsahem vitamínů, minerálů a důležitých živin. Jsou to především o vápník, vitamín D nebo melatonin.
Bylinné doplňky
Mohou pomoci zmírnit negativní příznaky menopauzy. Mezi časté bylinky patří červený jetel, ženšen, třezalka tečkovaní nebo lněné semínko.
Třezalka tečkovaná pomáhá bojovat proti stresu, posílí imunitu a podpoří dobrý spánek. V červeném jeteli se nacházejí přírodní estrogeny. Díky nim pomůžete tělu lépe se s úbytkem těchto látek v těle vyrovnat. Ideální forma podávání jsou čaje.
Negativní příznaky a jak na ně
Jak již bylo řečeno výše, menopauzu doprovází celá řada negativních příznaků, které ovlivňují život ženy. Které jsou ty časté a jak s nimi bojovat?
Návaly horka a pocení – mezi bylinky, které pomáhají bojovat proti návalům horka, patří ženšen, šalvěj, červený jetel nebo lněné semínko. Méně známý je yzop lékařský.
Změny nálad, podrážděnost, emoční nestabilita – tady pomůže třezalka tečkovaná.
Vaginální suchost – má negativní vliv při pohlavním styku. Doplňte tělu vitamín D.
Osteoporóza – ztráta hustoty kostí je velmi negativní. Tady je potřeba vylepšit stravu a tělu dodávat doplňky stravy s obsahem vitamínu D a vápníku.
Poruchy spánku – dopřejte si doplněk stravy s obsahem melatoninu. Jeho nižší produkce je následek ubývajícího estrogenu. Také mohou pomoci kozlík nebo chmel. Ty bojují proti nespavosti. Jejích příčin je hned několik – psychický neklid, nepohoda spojená s vyšším pocením, návaly horka nebo se syndromem neklidných nohou.
Zdroj náhledových obrázků: Pixabay
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.