Babské radyBylinkyPřírodní léčbaZdraví

Máte problémy s menopauzou? Zaměřte se na tyto bylinky

V období menopauzy může žena pociťovat různé nepříjemné příznaky. Mezi ty nejčastější patří návaly horka, poruchy spánku, změny nálad, osteoporóza nebo suchost pochvy. U každé ženy se mohou objevovat v různých frekvencích a v různé intenzitě. Je to období velmi náročné. Pomoci mohu bylinky a doplňky stravy.

Doplňky stravy

Jedná se o přípravky s obsahem vitamínů, minerálů a důležitých živin. Jsou to především o vápník, vitamín D nebo melatonin.

Bylinné doplňky

Mohou pomoci zmírnit negativní příznaky menopauzy. Mezi časté bylinky patří červený jetel, ženšen, třezalka tečkovaní nebo lněné semínko.

Třezalka tečkovaná pomáhá bojovat proti stresu, posílí imunitu a podpoří dobrý spánek. V červeném jeteli se nacházejí přírodní estrogeny. Díky nim pomůžete tělu lépe se s úbytkem těchto látek v těle vyrovnat. Ideální forma podávání jsou čaje.

červený jetel

Negativní příznaky a jak na ně

Jak již bylo řečeno výše, menopauzu doprovází celá řada negativních příznaků, které ovlivňují život ženy. Které jsou ty časté a jak s nimi bojovat?

Návaly horka a pocení – mezi bylinky, které pomáhají bojovat proti návalům horka, patří ženšen, šalvěj, červený jetel nebo lněné semínko. Méně známý je yzop lékařský.

Změny nálad, podrážděnost, emoční nestabilita – tady pomůže třezalka tečkovaná.

Vaginální suchost – má negativní vliv při pohlavním styku. Doplňte tělu vitamín D.

Osteoporóza – ztráta hustoty kostí je velmi negativní. Tady je potřeba vylepšit stravu a tělu dodávat doplňky stravy s obsahem vitamínu D a vápníku.

Poruchy spánku – dopřejte si doplněk stravy s obsahem melatoninu. Jeho nižší produkce je následek ubývajícího estrogenu. Také mohou pomoci kozlík nebo chmel. Ty bojují proti nespavosti. Jejích příčin je hned několik – psychický neklid, nepohoda spojená s vyšším pocením, návaly horka nebo se syndromem neklidných nohou.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button