KrásaZdraví

Mandlové zábaly pro dokonalou pleť

Mandle nemusíme používat pouze na ozdobu našeho oblíbeného dortu. Mají celou řadu benefitů i pro naši pokožku. Jsou totiž bohatým zdrojem vitamínu E, který zanechává pokožku pružnou, jemnou a hladkou. Anti-aging vlastnosti mandlí podporují redukci jemných linek a vrásek vyskytujících se v obličeji. Z mandlí si můžeme připravit obličejové zábaly. Podívejme se na inspiraci.

Mandlový zábal pro suchou pleť

Suroviny pro přípravu:

  • 1 lžička mletého ovsa
  • 1 lžička mandlového prášku
  • 1-2 lžičky mléka

Smícháme všechny suroviny a vytvoříme pastu. Tu naneseme na obličej, jemně vmasírujeme do pokožky a necháme působit 15 minut. Následně opláchneme studenou vodou.

Mandlový zábal pro mastnou pleť

Mastná pleť má tendenci přitahovat nečistoty kvůli nadměrné produkci kožního mazu. Tím se vytváří vyrážka nebo akné. Multani mitti pomáhá absorbovat nadbytečný maz a mandlový prášek odstraní nečistoty.

Multani mitti je prostředek, který pomáhá pokožku vyčistit a vyživit. Také sjednocuje barevný tón pleti, kterou navíc rozjasní. Je chladivý.

Suroviny pro přípravu:

  • 1 lžička Multani mitti
  • 1-2 lžičky mandlového prášku
  • několik kapek růžové vody

Ze všech surovin vytvoříme pastu, kterou naneseme na obličej a necháme působit 10 minut. Následně omyjeme studenou vodou.

Mandlový zábal pro citlivou pleť

Suroviny pro přípravu:

  • 2 lžičky mléka
  • 1 lžička mandlového prášku

Vytvoříme hladkou pastu, kterou naneseme na obličej a necháme působit 10-15 minut. Následně omyjeme studenou vodou.

akné

Mandlový zábal na pleť aknózní

Suroviny pro přípravu:

  • 1 lžička tvarohu
  • 1 lžička mandlového prášku

Vytvoříme hladkou pastu, kterou naneseme na obličej a necháme působit 10 minut. Poté opláchneme studenou vodou.

Mandlové zábaly dodají pokožce výživu, bojují proti akné a pupínkům, potlačují první známky stárnutí, pokožku vyhlazují. Suroviny pro jejich přípravu jsou snadno dostupné a samotná příprava není nijak náročná. Aplikaci provádíme 1-2x týdně.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button