Přírodní léčbaZdraví

Magická ponožka, která vyléčí ušní bolest

Nejvíce trpí záněty ucha děti, ovšem tato nepříjemnost se nevyhýbá ani dospělým. Bolest se může objevit v jednom, ale i v obou uších. Doprovázejí ji další symptomy – bolesti hlavy, dokonce i očí. Tupá a ostrá bolest je dále spojena třeba i se ztrátou sluchu. Je proto nutné, co nejdříve navštívit lékaře.

U malých dětí se tento problém projevuje také v chování, jsou často podrážděné, uplakané a neustále se dotýkají uší.

bolestMezi nejčastější příčiny zánětu ucha patří: infekce v uchu, změny tlaku (např. při létání letadlem), nahromadění ušního mazu, cizí těleso v uchu, streptokoková infekce i nesprávné použití vatových tyčinek.

Následný přírodní lék zmírní bolest a infekci v uchu. Jedná se vlastně o obyčejnou bavlněnou ponožku, která je naplněna hrubou mořskou solí a aplikovaná na ucho. Potřebný poměr hrubé mořské soli je 1/2 šálku.

Upozornění:

Je důležité, použít čistou bílou ponožku, protože ty barevné obsahují hořlavé látky. Barevná ponožka by se začala zahřívat, až by se roztavila. Hrubou sůl je nutné použít z toho důvodu, že jemně mleté částice by se mohly přes ponožku dostat do ucha. A rozhodně musí jít o mořskou sůl.

Postup:

Naplňte tedy ponožku potřebným množstvím soli a na konci udělejte uzel. Ponožka by měla být velká jako dlaň. Poté ponožku zahřejte nad ohněm na suché pánvi a aplikujte na postižené místo na 20 minut.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button