Babské radyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Léčivé účinky studené vody a jak je využít v praxi

Hydroterapie, neboli zlepšení zdraví pomocí vody, je dobře známá. Alespoň některé léčebné účinky studené vody jistě sami dobře znáte. V následujícím článku najdete i další tipy, o kterých jste nevěděli.

Studená voda možná nevyřeší zdravotní problém stylem „abrakadabra,“ ale může pomoci zmírnit nepříjemné příznaky onemocnění. Zde jsou nejlepší tipy, jak studenou vodu využít.

Migréna

Studená voda je zázračným lékem na migrény. Nejdříve si stoupněte do nádoby s vodou, která má pokojovou teplotu, na dvě minuty. Poté si stoupněte na dvě minuty do nádoby se studenou vodou. Postup střídejte po dobu 20 minut, aby se zvýšil krevní oběh. Mozek se díky krvi okysličí a bolest se uklidní.

Lesklé vlasy

Všichni víme, že studená voda má na vlasy blahodárný vliv. Horká voda naopak zbavuje vaši hřívu vlhkosti a nakonec jsou vlasy suché a krepaté. Díky studené vodě se vlas uzavře, čímž se zabrání ztrátě vlhkosti. Tak budou vlasy jemné, jemné a lesklé.

Kruhy pod očima

Studená voda může zneutralizovat tmavé kruhy pod očima. Jednoduše oči postříkejte studenou vodou několikrát denně, nebo kdykoli máte pocit, že jsou unavené z počítače. Studená voda uklidní svaly a zabrání ztmavnutí. Do studené vody také můžete ponořit vatový tampon a poté jej podržet na očích po dobu 5 minut.

Zdravá kůže

Stejně jako studená voda pomáhá ke zdravým vlasům, také pomáhá ke zdravé pokožce. Nejlepší je studená sprcha, neboť uzavře póry a stimuluje nervový systém. Také zlepšuje tón pleti a dodává jí mladší a zdravější vzhled.

Bolest nohou

Studená voda snižuje zánět v nohou. Naplňte nádobu studenou vodou, sedněte si do pohodlného křesla, ponořte nohy do vody, dokud vás bude chladit a poté vydržte ještě 15 minut. Zakončete studenou sprchou nohou. Další možností je použít led po dobu 10 minut ke snížení bolesti.

Popáleniny

Studená voda je dobře známá pro zklidnění popálenin a jejich hojení. Pokud jste se popálili, jednoduše ponořte postiženou oblast do studené vody nebo ji dejte pod proud. Na popáleniny můžete také použít studený obklad, pokud se nejedná o otevřenou ránu. Terapie chladem snižuje zánět a podporuje krevní oběh.

Vysušení laku na nehty

Když nemáte čas, je možné použít studenou vodu k rychlejšímu usušení laku na nehty. Naneste lak a poté namočte ruce do misky se studenou vodou na 3 minuty.

Další tipy:

  • Váhový úbytek – pití studené vody mezi tréninky vám pomůže shodit pár kilo navíc
  • Proti kocovině – namočte žínku studenou vodou, vyždímejte a přiložte na obličej, dokud se neohřeje.
  • Jste ve stresu? Postříkejte obličej studenou vodou, ta pomáhá regulovat tělesnou teplotu, zpomaluje srdeční frekvenci, a tím snižuje úzkost.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button