Přírodní léčba

Léčivá moc bylin

Léčivá schopnost bylin je známá po staletí. Babka kořenářka se již v pradávnu říkalo ženštinám, které různé neduhy dokázaly vyléčit pomocí svých bylinných lektvarů. Ale i v naší super moderní době, kdy existují prášky téměř na všechno, bylinky neztrácí své léčebné účinky. A než do svého těla mnohdy zbytečně aplikovat další chemické látky, je lepší využít čarovnou moc bylin.

Naučte se bylinky používat

Není nutné míchat složité lektvary, stačí bylinky přidat do jídla, uvařit z nich čaj, nebo udělat odvar. I tak nám jsou ochotny předat svá pozitiva. Je vcelku snadné je pěstovat doma, ne vždy jsou  v obchodech  k dostání. V květináčku na  okenním parapetu, nebo na balkóně  rostou dobře, nejsou náročné na péči a při správném zacházení vám mohou vydržet několik let. Můžete si je usušit, nebo zamrazit a budete je mít vždy dostupné a po ruce.

Druhy léčivých bylin a jejich léčivé účinky:

Majoránka -je známá od 16. století, v podobě čaje léčí bolesti hlavy, zubů, nebo nachlazení.

Petržel -nejlépe ji používat syrovou, tak si zachová cenné látky v ní obsažené, především železo a bílkoviny. Nejlepší je na poslední chvíli j nasypat do polévky. Léčí urologické potíže.

Pažitka– platí to samé jako u petržele, užívat ji za syrova, v tomto případě ji můžete nasypat na chleba s máslem, kterému dodá lahodnou chuť. Kromě toho pažitka snižuje tlak, podporuje chuť k jídlu a ničí střevní parazity.

Šalvěj-  již ve starověké Persii si cenili mnoha léčivých účinků této byliny. Má protiplísňové účinky, rovněž léčí rýmu, kašel, tlumí průjmy. Napomáhá trávení a  rostlina jako taková odpuzuje hmyz.

Bazalkamá velmi lahodnou chuť a krásně voní, je hojně využívána jako dochucovadlo jídel. Má blahodárné účinky na funkci ledvin a zažívacího ústrojí, především proti zácpě.

Meduňka- meduňkový čaj  by měli popíjet ti, kteří špatně spí. Tato bylinka rovněž pomáhá při migréně, nebo nadměrném bušení srdce.

Tymián- je vhodný k dochucování ryb, nebo mletých mas. Čaj z této bylinky je vhodný při nachlazení, především trápí-li nás zánět průdušek, nebo bolesti kloubů.

Libeček- je jedna z nejméně náročných bylin na pěstování, zasadíte-li ji na zahradě, nebo do většího květináče, rozroste se jako keř. Čistí krev, pomáhá při revmatismu, dně. Posiluje srdce. Údajně působí jako afrodiziakum.

 Pelyněk- zasaďte v dostatečné vzdálenosti od ostatních rostlin, při dešti se z něj vyplavuje toxin, který brání jejich růstu. Pelyněk je ale výborný při zavodnění organismus, působí totiž močopudně a zbavuje tělo nadbytečné vody. Podporuje tvorbu žluči a hubí střevními parazity.

Bylinky v hezkém květináči mohou plnit i okrasnou funkci a lahodit vašemu oku i duši.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button