Přírodní léčbaZdraví

Léčba zánětu vedlejších nosních dutin přírodním způsobem

Zánět vedlejších nosních dutin může být způsoben alergií, plísní, bakteriemi a viry. Za normálních okolností jsou dutiny vyplněné vzduchem, ale v tomto případě jsou blokovány sekretem tekutin a choroboplodnými zárodky – to může vést k infekci.

Příčinou jsou také alergické rýmy s otokem nosní sliznice, malé výrůstky na sliznici (nosní polypy), nachlazení, atp.

Při chronické sinusitidě se zánět dutin objevuje několikrát v roce, zkrátka recidivuje. Příznaky zánětu trvající 8 týdnů a déle pak značí chronický stav. Období mezi 4-8 týdny je tzv. subakutní. Doprovází jej bolest obličeje, ucpané dutiny a rýma. Na léčbu se nejčastěji užívají antibiotika, které však mohou mimo žádoucích účinků, mít i ty vedlejší včetně krátkodobého efektu.

dutinNejbezpečnější a také nejlevnější způsob, jak léčit zánět vedlejších nosních dutin je přírodní terapií. Dnes si představíme mimořádně blahodárný lék, který zlepšuje celkové zdraví a zvyšuje imunitu.

Složení:

  • lžíce organického medu
  • lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy
  • lžíce kajenského pepře
  • ½ šálku kokosové vody
  • ¼ šálku jablečného octa

Instrukce:

Zahřejte kokosovou vodu a poté jí nalijte do většího hrnku. Do stejného hrnku nalijte také jablečný ocet a dobře promíchejte. Nechte vychladnout a přidejte kajenský pepř s medem. Na konec do směsi dejte citronovou šťávu a dobře promíchejte.

K dosažení nejlepších výsledků konzumujte nápoj před snídaní na lačný žaludek a předtím, než jdete spát. Pijte, dokud se infekce nevyléčí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button