Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Kurkumin a základní informace o něm

Tohle slovo možná slyšíte poprvé, avšak ne naposledy. Co je kurkumin? Jedná se o koření, které není užitečné pouze v kuchyni. Kurkumin se totiž postará i o léčbu míchy, a to daleko lépe než medikamenty či dokonce chirurgické zákroky.

Proč ale řešit poranění míchy? Kolik lidí ze 100 trpí poraněním míchy? Budete se divit, ale k tomuto poranění může přijít každý z nás, a to náhle. Toto poranění dále může vést ke zlomeninám nebo ke kompresi obratlů, které mají dále za následek degeneraci buněk, a tím pádem celého těla.

Na toto téma v rámci léčby proběhly nějaké studie. Ukázalo se, že právě toto koření je efektivním lékem. Nejen, že odvrátí degeneraci buněk, ale navíc má protizánětlivé účinky a blokuje molekuly, které hrají podstatnou roli v rámci mnoha chronických onemocnění, jež nás mohou potkat.

Toto koření je antioxidantem, který dokáže neutralizovat volné radikály v těle, jež mohou dále vést k poškození organismu. Kromě toho kurkumin navyšuje činnost antioxidačních enzymů v těle a zdvojnásobuje boj proti volným radikálům. Tyto antioxidační mechanismy dokážou posilovat imunitu a zlepšovat funkci mozku, případně snižovat riziko možného onemocnění mozku a srdce. Nezapomeňme také, že jde o účinnou prevenci rakoviny, artritidy, ale i deprese.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button