Přírodní léčbaZdraví

Kupujete si drahé krémy? Naučte se zpevnit pokožku přírodní cestou

Jak člověk stárne, jeho pokožka se stává méně pružnou a křehčí. Pokles přirozené produkce olejů vysušuje pokožku, což jí zvrásní. Tuk uložený v jejích hlubších strukturách řídne, zmenšuje se a začne v určitých oblastech způsobovat štěrbiny a prohýbání kůže. Pokud utrácíte mnoho peněz za chemické přípravky na pleť, vyzkoušejte raději zdravou přírodní variantu, která vám přinese často i lepší výsledky.

V péči a prevenci povislé kůže jsou vhodné přírodní látky

Přírodní látky, jako jsou citrónová šťáva nebo nektar z rozmarýnu a vilínu, jsou účinnými složkami se silnými stahujícími účinky na pleť. Minimalizují viditelnost kožních pórů, což má za následek pozitivní efekt – pleť je čistá, hladká a vyplněná. Kůže se zpevní a vrásky zmizí.

Jezte potraviny, které vypínají pokožku

Pokud chcete mít zdravou a zářivou pleť, musíte se i zdravě stravovat. Jezte dostatek ovoce, zeleniny a hodně pijte. Pokožku vám pomohou zpevnit zejména antioxidanty, vitamíny a minerální látky. Vyhněte se potravinám, které obsahují příliš mnoho cukru, ten se podílí na redukci kolagenu. Snažte se každý den vypít alespoň 8-10 sklenic čisté vody, dostatek vody je pro mladistvou pleť nezbytný. Voda kůži nejen hydratuje, ale napomáhá k vyplavování nečistot a toxinů.

Obličejové cvičení a masáže

Aktivujte obličejové svaly, aniž byste prošli branou plastické chirurgie, k vypnutí pokožky můžete využít i mnohem šetrnější techniku. Zpevníte tím svaly a kůži na tvářích, rtech, krku i obočí. Jeden z nejlepších způsobů ke zpevnění pokožky je masáž obličeje. Klouzání po pokožce vám zajistí aloe vera nebo ricinový olej, navíc tak pleti dodáte potřebnou dávku živin.

Okurka na obličej a další nápady

cucumber-685704_960_720Nakrájejte 1 ks salátové okurky na malé kousky a vymačkejte z nich šťávu. Tu aplikujte na obličej a nechte ji zaschnout. Následně ji opláchněte teplou vodou. Tato domácí kúra vás zbaví suché pokožky a navíc stáhne póry. Redukuje také viditelnost tmavých kruhů pod očima a otoků.

Smíchejte citrónovou šťávu s vaječným bílkem a naneste ji na pokožku. Lehké a nadýchané složení dodá vaší pokožce svěžest a lehkost. Nechte masku působit 15 minut a následně opláchněte pokožku vlažnou vodou.

Dalším tipem je jedlá soda smíchaná s vodou, tato směs vaši pokožku krásně projasní a zpevní. Je směsicí zásaditých látek, které změkčují pleť. Před použitím se však ujistěte, že na ní nemáte alergii. Naneste jí s vodou na vnitřní část lokte a sledujte reakci pokožky.

Zkraťte pobyt na slunci

Jak je známo, příliš mnoho slunečních paprsků vede k předčasnému stárnutí pokožky, což je startem pro vznik vrásek. Nezapomeňte aplikovat opalovací krém 30 minut před tím, než půjdete na přímé slunce.tightenskin

Přírodní oleje, krémy a obličejové masky

Přírodní oleje jsou mocnými nástroji ke zpevnění pokožky. Existuje jich mnoho druhů, z těch nejznámějších je to avokádový a jojobový olej, ale také olej z hroznových jadérek. Společně s bambuckým máslem a přírodním vitamínem E jsou bezpečným a zdravým způsobem podpory vypínání pokožky.

Mladistvější vzhled vaší pokožky získáte také s krémy obsahujícími koenzym Q10 a přírodní oleje. Anti-aging krémy pomáhají tělu produkovat kolagen a elastin, což zpevňuje a utěsňuje kůži. Pomáhají také krémy s podílem peptidů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button