KrásaZdraví

Koušete a žvýkáte si kůžičku kolem nehtů? Je třeba s tím přestat!

Znáte někoho, kdo si kouše kůžičku kolem nehtů? Nebo je tohle zrovna článek na vaši osobu? Tento zlozvyk nastupuje pravděpodobně proto, že některé osoby trpí úzkostí a kousání kůžičky kolem nehtů je vnitřně uklidňuje. Každý z nás pak zaznamenává tento jev u sebe zejména ve stresových situacích.

FingerbiteTento zlozvyk je známý pod jménem dermatophagia a oficiálně je spojen s obsedantně kompulzivní poruchou (tzv. OCD), ba dokonce i s dalšími typy úzkostných poruch. V čem je ovšem (kromě nevzhlednosti rukou) tento zlozvyk tak nebezpečný? Okusováním, potažmo žvýkáním či polykáním nehtové kůžičky zároveň konzumujete choroboplodné zárodky. Ty se pravidelně shromažďují kolem našich nehtů vlivem celodenního používání rukou, jak na veřejnosti, tak doma. Díky tomu se u takto postižených rozvíjejí infekce v okolí poškozené kůže okolo nehtů, ale může se ozvat i vnitřní nákaza. Je také nutné vědět, že poškozené okolí kůžičky se dá infikovat i látkami pocházejícími z vlastních slin.

Video níže dokumentuje muže, který trpí tímto problémem a zároveň již i dermatophagií. Při tomto zlozvyku je prvotní, odnaučit se okusovat starou kůžičku, až poté přistoupit k tomu, jak se preventivně bránit okusování té nové.

https://www.youtube.com/watch?v=6bVl4_B7WRg

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button