Krása

Kosmetické přípravky, které nestojí za utrácení peněz

Všechny kosmetické výrobky mají krásný obal, barvu i vůni. Snad ještě hezčí je však vždy jejich reklama, která se na nás valí ze všech stran. Ať už to jsou televizní reklamy, reklamy v prospektech drogérií, anebo reklamy v jakýchkoli časopisech či novinách.

To vše nás ovlivňuje, nutí nebo láká nabízený produkt rozhodně vyzkoušet, protože je právě v akci, anebo, protože rozhodně zabírá na daný problém. Skutečnost je však zcela jiná a my jsme mnohdy velmi zklamáni. Kýžený efekt ztráty vrásek, akné nebo kruhů pod očima se nedostavuje. Pleť máme stále drsnou nebo matnou, tělo stále není hladké jako to od miminka. I nadále trpíme celulitidou, striemi, povadlými prsy, hrubou kůží na patách atd. atd. Výsledek? Kosmetické společnosti došly kýženého – prodaly. Co na tom, že je tisíce nespokojených zákazníků, stejně se kritika nerozšíří. A pokud ano, ostatní tomu věřit nebudou, dokud to sami nevyzkouší…

Pojďme si říci, které kosmetické produkty jsou nejvíce zbytečné:

  1. Produkty na roztřepené konečky – jediný způsob, jak se zbavit roztřepených konečků, je nechat si je zastřihnout. Žádné existující sérum, olejíček nebo maska vás tohoto nevzhledného jevu rozhodně nezbaví, je třeba navštěvovat pravidelně kadeřnici.
  2. Produkty na celulitidu – na toto zboží se snad nachytala již každá z nás. Honba za krásnými těly je prostě silnější než lítost obětovat 350 Kč za 150 ml krému, který krom vůně neumí absolutně nic jiného. To jen my, ženy si zoufale vsugerováváme neustálým prohlížením těla, že možná tady a tady a tady to pomalu začíná mizet. Nebuďme hloupé, jedinou cestou, jak korigovat pomerančovou kůži, je stravovat se více zeleninou a ovocem a cvičit.
  3. Tonicum / pleťová voda – již zhruba od dvaceti let věku ji s dobrým pocitem, že o svou pleť pečuje, používá snad každá žena. Všichni totiž dobře víme, jak je pro naši pleť nebezpečné, chodit spát nalíčená z předchozího dne. Tohle je všechno fajn – pleťová voda odstraní nečistoty a maz z vašeho obličeje, ovšem na druhou stranu pleť nevyživí. Je proto nutné, vybírat si zásadně pleťovou vodu, která obnovuje pH pokožky. Rozhodně na to pamatujte a denně ji takto používejte vždy před spaním.
  4. Sprchové gely – dnes nejoblíbenější produkty určené k očistě těla. Málokdo dnes ještě používá klasická mýdla, která vysušují pokožku. Ostatně rozdíl poznáte sami, pokud teď již x let užíváte sprchový gel a od něj najednou přejdete ke klasickému mýdlu. Pokožka bude drhnout a možná se u vás objeví i určité alergické reakce. Ovšem existují i kvalitnější klasická přírodní mýdla, která dokážou hydratovat. Způsobů složení i výroby mýdel je dnes totiž nespočet a s oblibou se navíc do mýdel přidávají všelijaké přírodní ingredience – sušené květy, mořské řasy či dokonce ovoce.
  5. Krémy – víte, jaký je rozdíl mezi krémem na pleť a na tělo? Žádný. Zase jde zejména o marketingový tah, abyste na každou partii svého těla nakoupili najednou co nejvíce krémů, nejlépe jedné značky. Hlavně, že jeden krém je na pleť, další na tělo a další na ruce. Kůži ale máme jenom jednu a stejného složení, že..
  6. Tělový peeling – ten si dokážete vyrobit doma sami z dostupných ingrediencí, které najdete v kuchyni. Umělé kuličky v kosmetickém peelingu jsou navíc zdravotně i ekologicky nebezpečné, některé se nerozkládají při kontaktu s vodou, ale jedná se opravdu jen o plastový produkt, který má za úkol sedřít starou kůži. Pokud se však dostane do otevřených ran, může zapříčinit neplechu. Med, sůl a olivový olej jsou alespoň přírodní alternativou, tak jako mletá káva.
  7. Balzám na rty – obsahují povětšinou určité množství alkoholu, což zase vysušuje naše rty a my jsme nuceni znovu a znovu balzám používat, což v koloběhu vede k opakované koupi tohoto kosmetického produktu. Zkuste raději olivový olej, kokosový olej nebo med jako přírodní alternativu.
  8. Šampon proti lupům – lupy nejsou kosmetickým problémem, ale zdravotním. Na lupy vám nepomůže zboží z drogerie, ale z lékárny, nejlépe po předchozí konzultaci s lékařem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button