Krása

Kokosový zázrak na tělo v kombinaci se suchým šamponem

Kokosový zázrak na tělo v kombinaci se suchým šamponem

Víte, že kokos je účinný pro lidské tělo? Že napomáhá udržovat fit také naše vlasy? Ale kolik kokosového oleje byste měli používat? Vše se odvíjí od vaši délky vlasů. Dále od toho, jak moc vlasy potřebujete hydratovat. Zda jsou suché, anebo naopak mastné – v tom případě to s kokosovým olejem nepřehánějte. Maska na vlasy v podobě tohoto oleje by rozhodně neměla být aplikována denně…

Při aplikaci na vlasy si nanášejte do dlaně dvě lžíce tuhého nebo tekutého oleje a pouze podle potřeby přidávejte. Budete se divit jak cenově dostupný zázrak jste si zvolili.

Kokosovým olejem vyřešíte hned několik kosmetických produktů. V prvé řadě funguje jako vlasový kondicionér. Nezbytné však je kokos poté pořádně vymýt, abyste nepůsobili, že máte mastné vlasy.

Někdo kokosový olej používá rovnou jako šampon. Existují dokonce i přímo šampony nebo kondicionéry s přídavkem kokosového oleje.

Na dokonalé zbavení se mastnoty z tohoto oleje z vlasů pak poslouží také oblíbené „egg wash“ s kastlinovým mýdlem. Při mytí vlasů však nepoužívejte horkou vodu.

Odborníci také radí užívat suchý šampon před klasickým mytím vlasů. Suché šampony však nemají v naší zemi příliš sympatií pro svou vysokou cenu. Zajímavé však je, že kvalitní suchý šampon pomáhá vstřebávat olej ještě předtím, než se odevzdáte klasickému šamponu. Tudíž pokud používáte opěvovaný kokosový polej, zbavíte se jej právě suchým šamponem. Nahradit suchý šampon lze také kukuřičným škrobem, anebo dětským pudrem, ovšem mnoho z těchto pudrů je ve skutečnosti toxických, proto je lepší se jim vyhýbat.

Po aplikaci suchého šamponu vyčkejte, než si půjdete umýt hlavu. Nezapomeňte si vlasy pořádně promnout, aby se suchý šampon dostal všude. Vybírejte mezi šampony, které netestují své výrobky na zvířatech.

Dále se lze kokosového oleje zbavit i jinou formou. Tak například vsaďte na staré a dobré pořekadlo, že méně je více. Aplikujte proto do svých vlasů méně oleje. Vlasy si myjte pod teplou vodou, jinak z nich nesmyjete naprosto nic. Při mytí vlasů je pak nutné je také pořádně namydlit a hlavně – používat kvalitní výrobky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button